| Bubutita a întrebat:

Mi se pare ciudat ca unii insulta foarte mult pe acest site,cu toate ca ei nici nu stiu cine vorbesc.
Chiar mie mi-a spus cineva ca am o minte dezordonata si un iq mic,cu toate ca eu nu vorbeam cu el.
rolling on the floorAsta mi s-a parut amuzant, dar si ciudat in acelasi timp.
Voi nu sunteti de parere ca acest site a inceput sa devina la fel ca ask.fm?
Plin de jigniri si anonimi.
Acum orice intrebare pui,mai intima,se gasesc niste,, specimene" sa comenteze nasol.happy

Răspuns Câştigător
| Mihaelazet8 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine, cei ce jignesc se dau imortanti in loc sa ajute omul cu un sfat, daca nu poti sa il ajuti atunci de ce iti bati joc de el. din ce in ce mai multi te iau peste picior si ai dreptate chiar a inceput sa se asemene cu ask. fm. cred ca aceasta problema ar trebui remediata.

| Bubutita explică (pentru Mihaelazet8):

Da.cei care isi bat joc nu vor decat sa se dea in spectacol.
Sunt sigura ca pe TPU vor aparea si likeuri.
Deja vad ca aici se contrazic toti.:*:*

19 răspunsuri:
| Bubutita explică:

Intrebarile intime nu erau puse de mine.Chiar nu ma intereseaza raspunsurile intime.
Voi ce aveti?
Sunteti cu capul? Citeste cu atentie omule.
Degeaba scrii tu cu diacritice daca nu stii sa citesti.
Ma duce capul, ca daca nu m-ar duce nu as mai fi pus intrebarea.
Hai ca deja ma enervez.
Nu mai comenta ca ma enervezi extrem de tare.

| Geass a răspuns (pentru Bubutita):

Domnişoara "Nu-ştiu-că-acesta-este-un-site-public-iar-eu-pun-intrebări-numai-ca-să-răspundă-cei-care-sunt-de-acord-cu-mine" tu atâta timp cât pui întrebări oricine poate să-ţi răspundă, nu numai ăia care spun numai lucruri frumoase.

Nu-ţi convine? Poţi să nu mai foloseşti acest site.

| Bubutita explică (pentru Geass):

Eu nu cred ca nu ar trebui sa nu mai folosesc acest site.
Ci ca cei care jignesc, se gandeasca de doua ori inainte de a scrie ceva.
Nu iti convine, nu imi citi intrebarea si nu mai comenta.:*
Te-as ruga frumos.

| Geass a răspuns (pentru Bubutita):

Acelaşi principiu idiot "Dacă nu ai ceva frumos de zis, mai bine nu spui nimic", am văzut că tu nu prea înţelegi dreptul la opinie a-l fiecăruia şi doar am vrut să-ţi explic.De cei care înjură se ocupă administratorii site-ului de restul care pun întrebări idioate ne ocupăm noi, userii, luându-i în râs.

| Bubutita explică (pentru Geass):

Eu nu cred ca principiu este idiot.laughing
De aici intelegi tu ce am vrut eu sa zic.
Paa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu cine si ce ti a zis dar e clar ca pe TPU sunt o groaza de intrebari absolut tampite care nu merita in niciun caz raspunsuri serioase

| Bubutita explică (pentru suntserios):

Da..aici ai dreptate.
Chiar si eu am am mai ras pe ici pe colo de cateva intrebari stupide.:*

| Wøodenpints a răspuns:

Majoritatea care sunt jigniți își merită din plin jignirile.
Dacă cineva o arde penibil și caută atenție mi se pare normal ca ceilalți să se ia de el. Nu trebuie încurajată nici prostia nici mediocritatea.

| Bubutita explică (pentru Wøodenpints):

Bine mai, daca asa zici.
Asa o fi.Nu mai zic nimic.oh go on

| Dariusuu a răspuns:

Sa sti ca mai sunt si useri care vor sa ajute, dar cand vezi ce intrebari pun alti care sigur e vrajeala nu tare ar trebui sa dai sfaturi.

| Bubutita explică (pentru Dariusuu):

Da,ai si tu dreptate.
Da, sunt multi useri care ajuta.
Chiar si noi facem parte din ei.:*
Poate am parut rautacioasa, dar nu sunt deloc.
Eu am vrut doar sa atrag atentia asupra celor care comenteaza naspa.:*

| Dariusuu a răspuns (pentru Bubutita):

Te înţeleg perfect, mulţi useri nu ştiu rolul site-ului.

| Bubutita explică (pentru Dariusuu):

In sfarsit cineva care ma intelege.Pup

| Dariusuu a răspuns (pentru Bubutita):

Sigur că te înţeleg.

O zi perfectă îţi doresc draga mea.

| Bubutita explică (pentru Dariusuu):

Multumesc,la fel.:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o vorbă, nu știu dacă exclusiv a mea: nu judeca omul după copertă, dar nu uita că pe copertă, ironic sau nu, sunt informații despre carte.
Nu ignora niciodată aparențele. Au un rol mic, dar nu neglijabil.

Depinde de întrebare, unii judecă fără să se gândească la persoana respectivă, fără să o analizeze, fără să asculte ce are de spus. Totuși sunt cazuri rare.

Realitatea sună dur: faci o prostie, plătești, meriți.
Criticat ești oricum, dar depinde ce insulte iei în seamă, cât îl duce capul pe ăla de ți-a scris răspunsul, ce argumente are, ce activitate.

Doar că vezi tu, dacă ai de pus o întrebare intimă, n-ar trebui să expui asta, te poți face de râs. Nu e vorba de curaj, ci de respect de sine. Mulți poate nu o să înțeleagă. Te poți informa de pe diverse site-uri, poate rezolvarea e sub ochii tăi.

| Bubutita explică (pentru anonim_4396):

Am spus si o sa o mai spun.
Nu eu am pus intrebarea intima.happy
Eu nu as pune intrebari intime pe un site de socializare.
Intrebarea sau intrebarile intime le-am vazut la alti useri.:*
Oricum, ai mare dreptate.
Ma bucur ca ai comentat intr-un mod frumos, cu toate ca ti-ai exprimat parerea.
Asa as vrea sa fie toti, insa nu sunt toti asa.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bubutita):

Și eu mă bucur că mi-ai înțeles răspunsul.
Legat de întrebările intime, îmi mențin răspunsul de mai sus.
Nu mă refer la tine, ci în general.