| Blackwoman27 a întrebat:

Multi ati spune "Ma duc la scoala pentru prieteni, ca sa ma distrez, ca sa mai barfesc cu fetele si sa invatam impreuna"
dar la mihne nu este de loc asa, nu am reusit sa imi fac nici un grup de prietene cu care sa discut, sa ma joc, sa barfim, sa invatam impreuna, sa iesm pe afara.si asta din cauza problemei mele de sanatate, m-am saturat mereu sa fiu batjocorita zxilnic de toata scoala, uneori mie si rusine sa ies in curtea scolii, stau singura in fiecare zi sad si asta de 7 ani de zile, de ce lumea este asa indiferenta? straight face mereu sunt jignita si luata in ras? pentru ce? mie si groaza sa mai merg la scoala, invat binisor pot spune. dar daca stau singura in fiecare zi? e o teroarecrying sa nu ai pe nimeni cu care sa vorbesti sa stai singura in banca toata ziua.sad am ncercat sa imi fac prieteni insa pun prea mult si acum refz sa imi mai fac prieteni pentru ca si asa voi fi luata in ras si jignita ca de fiecare data! M'am saturat! crying
ce pot face?sad
Mereu vad colegii si colegele vorbind, jucandu'se si intelegandu-se de mine, pe cand eu.sad
Incerc insa sa imi fac prieteni virtuali, dar la ce folos? nu pot sta mereu in fata calculatorului ca sa vorbesc cu ei, am o prietena cu care voprbesc de mai bine de 1 an si nu ne-am certat niciodata happy dar nu o cunosc, nu am vazut-o niciodata de cat in pozesad

4 răspunsuri:
| Metaloco a răspuns:

Pentru ca sunt bulanjii si eu mi-am facut vreo 3 prieteni din cls dar ei sunt cei mai buni prieteni de ai mei si restul clasei se comporta cu mine ca si cum as vi un gunoi...in schimb prietenii din fata blocului sunt si mai bulanjii.in ziua de azi i f greu sa-ti gasesti un prieten adevaratsad

| ioanna0011 a răspuns:

Nu inteleg de ce ei se comporta asa cu tine!
Am citit ca ai si o problema de sanatate...cu atat mai mult ar fi frumos sa fie alaturi de tine.happy
Mai astepta putin, cu siguranta, vor aparea persoane care o sa-ti fie prieteni adevarati! love struck

| L2tbx a răspuns:

Nu te mai gandi negativ! Stiu ca e greu si nu pot sa iti spun sa treci asa peste sau sa lasi lucrurile sa vina de la sine deoarece e ingrozitoor sa fi singura. Dar tu daca vezi ca nu te baga nimeni in seama tu nu ar mai trebui sa sufeeri iar altii sa rada si sa te badjocoreasca.Gandestet ca mergi la scoala ca sa inveti si ca de fapt asta e scopul tau, daaca nu ai ce face in pauzawinking asculta muzica i-ati castile la tine si vei vedea ca te vei simti mai bine :SUCCES; Xnumai suferi

| Neuron a răspuns:

Incearca sa discuti cu un psiholog, te-ar putea ajuta sa treci peste complexe si alte probleme