| PupăzaDinTei a întrebat:

N-am motivatie deloc. Oare pot sa ma schimb? Sau sunt blestemat pe viata? Cum poti deveni o pesoana ambitioasa si determinata?

4 răspunsuri:
| Lumi_Foarte_Aproape_Sfârșitul_1999 a răspuns:

Trebuie să renunți la ceea ce te face sa nu ai incredere in tine dacă dorești să vb mai multe putem lua legătura pe adresa de gmail eugenserban308@gmail.com sau pe pagina mea de Facebook Link:https://www.facebook.com/......184126834/ astept mesajul tău!

| ibaal a răspuns:

Nu ai incredere in tine, acolo e problema. Nu esti blestemat, ci pur si simplu nu ai un țel. Cu pasi mici poti rezolva, trebuie sa iti impui si poti!

| Totenkampf a răspuns:

Incepand cu inceputul. Nu te lasa ghidat doar "Vreau sa alerg maine"; "Vreau sa am o relatie satisfacatoare"; "Vreau un loc de munca bun" ci mai degraba de "Ma duc sa alerg acum"; "Imi caut o partenera chiar acum"; "Am curajul sa demisionez dintr-un loc de munca ce nu ma satisface, si-o fac chiar acum".

| Teo29 a răspuns:

Fa un sport de echipa, fa voluntariat, cauta-ti un scop si un tel in viata iar cu pasi mici incerci sa ti-l indeplinesti.

Citeste si carti de motivatie personala, gasesti in librarii tot felul, care cred ca te-ar putea ajuta happy