| uply a întrebat:

Noi la scoala am facut un joc. Un copil a scris numele nostru pe biletele si noi le-am extras.Copilului care ne-a cazut trebuie sa-i facem cadou ceva de Craciun.Mie mi-a cazut o fata,si nu stiu ce sa-i iau.
Dau funda pentru cel mai bun raspuns! Nu vreau neaparat ceva scump, mai mult ceva simbolic, dar as prefera sa nu fie nici prea banal.Cam ce le-ar place fetelor.

Răspuns Câştigător
| beyondbirthday a răspuns:

Fetelor le plac accesoriile, revistele de moda si hainele. Daca nu te pricepi la haine si reviste, cauta accesorii, poti sa-i cumperi un set de caciula+manusi+fular, o bratara, un colier, ceva artizanal, un parfum sau ceva personalizat cu zodia ei sau asa ceva. Sunt multe targuri de Craciun in perioada asta, sigur gasesti ceva.
Funda?happy

6 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Fa ceva handmade, o felicitare, ceva

| michelia a răspuns:

Ia-i niste accesorii, gen cercei sau set cercei-colier finut si un mos de ciocolata.

| IepureleCuLopată a răspuns:

Și la noi s-a întâmălat la fel, și mie mi-a căzut o fată, m-am gândit și eu mult până la urmă i-am luat un lănțișor cu un fel de cercuri pe el, oricum, și eu sunt în dificultate, nu știu dacă o să-i placă sau nu, dar încerc.

| Uratu140 a răspuns:

Pai da - i un ruj sau ceva ca doar e fata!

| ღKimKimmyღ a răspuns:

Pai daca vrei ceva simbolic, poti sa-i iei un Mos Craciun/Om de Zapada/Ren s.a.m.d de ceramica. In fine, p decoratiune de Craciun...
Sau, deoarece fetelor le plac accesoriile, poti pur si simplu sa-i iei o esarfa -sa aiba legatura cu Craciunul- sau niste cercei (de ex. cu reni).
O alta varianta ar fi sa-i iei un parfum.
Daca nu gasesti ceva portivit, sunt muuuuulte targuri de Craciun, so try!

| Viorel_Andrei_1980 a răspuns:

Si la noi a fost la fel si i-am cumparat un ursulet si un lantisor si a fost multumita acum depinde si in ce clasa esti