| MsLady a întrebat:

Nu inteleg de ce ma simt inferioara la toti. Uneori cred ca prieteni mei stau cu mine doar cand nu au cu cine sa stea. Ca eu sunt inferioara fata de toti. Simt de parca nimeni nu ma accepta. De parca nimanui nu ii pasa de mine. NU stiu ce sa ma mai fac. Ce as putea sa fac? crying((

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te debransezi de cine crezi ca ti-e dusman si cauti legaturi care sunt marginalizate ca tine ca sa puteti face o alianta amicala.

| PatyKan a răspuns:

In primul rand, capul sus! Nu te lasa afectata de ceilalti- lumea e rea.
Apoi, toti suntem egali. Nu ar trebui sa te simti inferioara in fata niciunui om.
Daca prietenii nu te inteleg, cauta sprijin in alta parte. Vorbeste cu parintii, familia, fa-ti prieteni noi. Cauta oameni cu care sa ai ceva in comun [de ex pasiunea pentru literatura, pentru muzica.] In plus, incearca sa nu mai suferi din cauza celorlalti. Tu esti la fel de importanta ca si ei!
Dar oare nu e doar o impresie de a ta ca ceilalti te ocolesc? Oricum ar fi, tu invata sa fi mai indiferenta, sa te apreciezi! happy