| NoOne000 a întrebat:

Nu mai inteleg nimic! Imi place de o fata inca din clasa a treia si fiind baiat nu prea inteleg ce vrea sa-mi transmita: mi se pare ca si ea simte ceva pentru mine deoarece ea e singura fata care e interesata de unele lucruri... Ma intreaba ce-am patit sau ce am m-ai facut sauunde am mai fost... A fost partenera mea de dans acum 6 luni si i-am spus ce simt...intr-o seara mi-a spus delicat ca nu o sa se intample niciodata ceva intre noi... Am intees deoarece nu eram chiar atat de atasat...in prezent aa inceput sa ma imbratiseze sa ma ia de gat delicat si sa-mi zica la scoqla te iubesc in spaniola(mda...) Dar colegii mei au observat asta si a spus un baiat: a venit iubita ta... Iar ea a raspuns ca ea cu mine nu prea cred... Ceee sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa incerci sa petreci timp decat tu cu ea sa vezi cum se comporta cand sunteti singuri si daca continua cu afectiunea ai putea sa o mai intrebi o data daca ea simte ceva pentru tine sau de ce face toate astea.
S-ar putea si ca ea sa tina la tine ca la un amic si e genul de fata mai dragastoasa care te ia in brate si te pupa si nu isi da seama ca astfel iti da sperante. Acum nu stiu ce sa zic, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea.

Răspuns utilizator avertizat
| myplace a răspuns:

La gesturile pe care le face si la vorbele care le spune pare sa-ti fie prietena, una foarte buna. Deci daca nu o poti avea ca iubita, macar nu pierde sansa de a o avea prietena. Deci incearca sa faci lucruri precum impartasirea secretelor pentru evoluarea acestei prietenii.