| Jason13 a întrebat:

Nu mai stiu ce fac! Am pus mai de mult o intrebare legat de asta, dar acum e mai rau...
Am momente in care sunt cu prietenii si ma enervez, ei fac dupa misto si ma spuc sa ma bat cu ei... In momentul in care eram intr-o parte a orasului unde nu ne vede nimeni ( oras mic rau ) m-am enervat rau si m-am dus dupa un prieten de acolo (Vlad) si dadea in mine ca sa scape, dar parca nu ma mai interesa ca ma dor loviturile, i-am bagat o mana in gat si am strans tare fara sa-mi dau seama ce fac, dupa a dat ochii in sus ca si cum s-ar da peste cap si a inceput sa se inece si cand l-am vazut am realizat ca va muri daca-l mai strang mult, apoi i-am dat drumul si am plecat.
2. Dupa premierea de la scoala am plecat cu colegii si m-am certat cu unu din ei, apoi l-am batut si a inceput sa planga, am plecat dupa si l-am lasat acolo. Nu stiu ce fac in momentele alea, parca nu mai vad nimic si corpul meu face totul singur si dupa ce se termina imi aduc aminte ce a fost. Uneori nu imi aduc aminte. Nu ma pot controla, ce sa fac? Simt ca nu mai stiu cine sunt. Am momente in care sunt fericit de exemplu si am si vocea diferita si momente in care sunt nervos si am vocea altfel. Parca ar fi mai multe persoane in mine! Cine sunt de fapt?! Cum pot scapa?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai o problea grava baiete si trebuei sa mergi de urgenta la medic, pana nu ranesti ori ucizi pe cineva!
Comportamentul tau pare a fii a unui bolnav de schizofrenie... dar ai nevoie de analize medicale si evaluare psihiatrica, pentru ca nu te comporti sub nici o forma ca un copil normal.

| Jason13 explică (pentru Violleta2022):

Am citit ce este schizofrenia dar nu ma comport in toate cazurile asa...
Imi respect igiena foarte bine, Nu ma inchid in mine si nu sunt antisocial, dar am unele simptome cum ar fi : aud lucruri in capul meu, sunt foarte violent, simt ca sunt urmarit. Dar in rest nu cred ca am ceva... De obicei simt toate astea atunci cand sunt respins, colegilor mei le place sa fie alergati, asa ca prima oara se duc la mine si ma enerveaza spunandu-mi mereu Jason sau alte porecle ( Jason e porecla mea, si accept asta, dar ei ma striga asa nu mai ca sa ma enerveze. O fac ei pe un ton ciudat ) Si atunci cand ii prind ii mai capacesc... Si dupa imi zic mie : "Pleaca ca nu te suportam ".

| danay72 a răspuns:

Iti poti controla starile,depinde doar de tine. In primul rand,nu te alimenta cu violenta,ca sa nu fii si tu violent. Apoi,e important sa incerci sa respiri rar cand simti ca te enervezi si sa pleci, nu mai sta acolo. Un raspuns bland indeparteaza furia. Gandeste-te la consecinte, mai des, si atunci vei putea sa anticipezi comportamentul tau. Nu uita ca ce seamănă omul, aceea va si secera. Esti puternic, vei reusi sa iti ti in frau comportamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti posedat, fuga la exorcist!

| Jason13 explică (pentru anonim_4396):

Haha! Buna poanta...

| BarbieGirl13 a răspuns:

Eu zic la modul cel mai serios sa consulti un psiholog. Nu stiu exact ce poate fi, dar daca spui ca nu iti mai amintesti si ca parca nu esti tu...nu stiu..incearca sa iti dai seama care e cauza.