| Julia92Anna a întrebat:

Nu mi-am vopsit niciodata parul.Il am saten cu reflexii aurii.Dar foarte multe prietene imi zic sa ma vopsesc.Ce e asa tare in chestia asta? E la moda sa iti arzi parul? Sa il distrugi? Ca nu inteleg.Ele la cat s-au vopsit nu mai au asa mult par cum aveau inainte.E ceva chiar asa de neobisnuit sa stai cu culoarea parului tau natural?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu geloase, invidioase, asta este termenul corect.
Si da, sunt extrem de invidiose cand cineva este frumos si le eclipseaza pe ele.
ca atare, vor face tot posibilul sa te convinga sa fii ca ele, ca sa nu mai fii diferita sau mai furmoasa ca ele.

Personal, nu mi-a placut niciodata sa copii pe nimeni, dimpotriva, am facut nota discordanta cu ceea ce copiau toate oile la momentul ala, ca pe vremuri era la moda permanentuil cret-cret... ei bine, eu avdn parul pana la fund si usor ondulat. Nici nu-ti imaginezi cate au incercat sa ma convinga cat de bine mi-ar sta cu parul scurt si cret...
Cam acelasi lucru cu ce se intampla acum, cat toate proastele isi intind parul cu placa, ca sa arate banal, una ca cealalta. Lipsa totala de creier, doar pentru ca una a lansat moda, celelalte au urmat-o, indifernet ca le sta bine ori nu, ori cu vopsitul parului in nuante ciudate,,,

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prietenele tale sunt invidioase pe frumusetea parului tau natural, ca atare, te instiga sa-l strici.
Nu-i nimic bun sau frumos despre vopseaua de par, iti arde parul, iti va cadea si in anumite conditii, chiar arata nasol.
Daca parul tau este frumos cu ce ti-a daryit amam natura, spune-le cu mandrie ca-ti palec parul tau, sanatos si furmos i ca nu ai de gand sa-l distrugi!

| Julia92Anna explică (pentru Violleta2022):

Pai m-am confruntat acum cateva lubi cu o cadere masiva de par.Am avut alopecie adrogina si am facut tratament.Pur si simplu imi puneam mana prin par si ramaneam cu cel putin 10 fire in mana.In fine, acum parul e ok.Defapt pe zi imi cad vreo 2-3 fire.Nu mai ca nu mai este asa de des..iti dai seama.Dar eu ma multumesc si asa cu el.Dar gandeste-te daca m-as vopsi daca iar mi-ar cadea? Fetele astea chiar nu gandesc ori chiar sunt geloase.

| Julia92Anna explică (pentru Violleta2022):

Doar mie mi se pare ca toate fetele arata la fel? Parca toate au parul drept.Cunosc o fata care si-l indreapta in fiecare zi.De si-a ars parul rau de tot.Eu nu am mai folosit o placa de par de aproape 7 luni.Cred ca "perfectele"ar sari in sus daca ar auzi asa ceva.Bine,ca nu am mai folosit-o din cauza caderii parului si pot sa iti spun ca parul meu nu are nici o urma de arsura sau vreun fir despicat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Julia92Anna):

Nu geloase, invidioase, asta este termenul corect.
Si da, sunt extrem de invidiose cand cineva este frumos si le eclipseaza pe ele.
ca atare, vor face tot posibilul sa te convinga sa fii ca ele, ca sa nu mai fii diferita sau mai furmoasa ca ele.

Personal, nu mi-a placut niciodata sa copii pe nimeni, dimpotriva, am facut nota discordanta cu ceea ce copiau toate oile la momentul ala, ca pe vremuri era la moda permanentuil cret-cret... ei bine, eu avdn parul pana la fund si usor ondulat. Nici nu-ti imaginezi cate au incercat sa ma convinga cat de bine mi-ar sta cu parul scurt si cret...
Cam acelasi lucru cu ce se intampla acum, cat toate proastele isi intind parul cu placa, ca sa arate banal, una ca cealalta. Lipsa totala de creier, doar pentru ca una a lansat moda, celelalte au urmat-o, indifernet ca le sta bine ori nu, ori cu vopsitul parului in nuante ciudate,,,

| peperonies a răspuns:

Culoarea parului natural in 2017 lul.

| Xdreaper21 a răspuns:

Nu dar merge sa incerci cate ceva nou eu in vara vreau sa imi fac parul albastru temporar sa vad cum imi sta

| asdfq a răspuns:

1. ori sunt geloase pe parul tau frumos si sanatos
2. ori li se pare ca le strici dinamica grupului
daca tu nu simti nevoia sa faci o schimbare de acest fel, nu o face