| Panteryas a întrebat:

Nu pot sa dorm.Este ora 3:45 noaptea si sunt tot treaz datorita bauturii nugru-rosiatice,CocaCola.
Stau la lumina telefonului, conectat la wifi-ul vecinilor.
Langa mine o sticla de 2l de cola aproape goala care parca ma roaga sa o beau.
Nu este prima oara cand patesc asta este chiar a 3 oara in ultimele 2 saptamani.
Cand pun capul pe perina si incerc sa adorm imi trec prin minte tot felul de imagini parca negandite de mine (insomnie)
Afara,pe strada nu se mai aude de mult nimic la blocul vecin nici o lumina aprinsa ci doar cateva taxiuri in statie.
Ma intreb, oare maine o sa dorm pe mine?
As mai scrie pentru ca acum simt cu adevarat ca pot lasa frau liber imaginatiei.
Voi treceti des prin asa ceva?
Va las si incerc sa adorm desi nu cred ca voi reusi pana dupa. 4:30

13 răspunsuri:
| madalina00 a răspuns:

Nu esti singurul...eu stau la 4:44 si citesc intrebari pe TPU si mananc o bucata de tort. E rau cand nu poti sa dormi...

| Panteryas explică (pentru madalina00):

Ce sa mai, noapte alba deja se face lumina...

| madalina00 a răspuns:

As bea si eu Cola...

| madalina00 a răspuns:

Da, bine ca e vacanta si nu trebuie sa merg la scoala.

| Panteryas explică (pentru madalina00):

Si la mine e la fel. laughing
Culmea ca nici acum nu imi este somn.

| madalina00 a răspuns:

Ai reusit pana la urma sa dormi? Eu de-abia la 6.

| Panteryas explică (pentru madalina00):

Da,Pe la 5:30 m-am fortat sa adorm si m-am trezit la 11:30

| Neworder21 a răspuns:

Da, si eu am trecut prin asa ceva.

Totul a inceput cu pregatirile pentru examene.

La tine situatia inca e buna, eu luam un complex intreg de produse de mentinere treaz pentru ca aveam mult de invatat si de lucrat.

3 energizante, cafea multa, capucino, la fel coca cola, + un fel de tigari mentolate, trimise de verisoara mea.

si stam pana la 4-5 dimineata. dupa examene la fel nu puteam adormi pana la 4. De aceea, ca sa mi se faca somn, alerg 10 km serara, mananc, fac o baie relaxanta, si daca mai dau gata si o partida de sex, atunci ai si un somn dulce dulce...

| Costellino a răspuns:

Eu m-am culcat ieri la ora 2.30 si la 6 am plecat la munca, azi la fel deja e ceva normal sa nu am somn seara, dar cand prind dumineca recuperez si dorm pana la 12 laughing.Eu nu consum Cola. Ti-ai dereglat somnul, ai dormit probabil mai mult zilele astea si de asta. Stai fara grija ca ai sa adormi. si daca vrei sa dormi maine mai bine nu mai dormi in seara asta deloc, iar maine trezeste-te devreme pune ceasul sa sunehappy

| 8mariastar a răspuns:

Uneori nu poti dormi si din cauza ca bei coca cola uite aici cum poti sa te la si de coca cola http://www.realitatea.net/......19356.html
ia niste somnifere dasr eu cred sincer ca tu nu poti sa stai sa dormi esti nelinistit cu ceva te ma framanta ceva pe cale nervoasa

| DedeeAndreea a răspuns:

Bună.
Mă confrunt cu aceeaşi problemă big grin Am băut azi vreo 2l de Cola şi stau trează în timp ce varămea sforăie lângă mine. rolling on the floor
Părerea mea:Nu te chinui să adormi.Somnul vine de la sine.Lasă telefonul jos, aruncă sticla de Cola, şi citeşte 2-3 rugăciuni. Apoi, în 5 minute te culci big grin.
Noapte bună!

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Hai ca mi-a placut asta "Langa mine o sticla de 2l de cola aproape goala care parca ma roaga sa o beau".
Si eu am aproape de fiecare data un cola sau pepsi langa pat dar pe mine nu poate sa ma tina treaz o sticla de cola.Incerc sa beau mai putina cola sau pepsi ca nu e bine...am bagat odata o bucata de carne intr-un pahar cu coca cola si a doua zi carnea a fost dezintegrata, o gramada de bucatele mici de carne.