| angelinthedark a întrebat:

Nu stiu ce e cu prietenul meu, oare s-a plictisit de mine sau ce e? Adica ne vedeam zilnic, daca nu ma vedea o zi imi spunea ca deja ii e dor de mine, cand venea de la lucru mergea repede acasa ca apoi sa ne intalnim, acum insa nu mai e asacrying...nu stiu ce i-am facut de e asa, acum vad ca pune mai mult pret pe prieteni, sta cu ei, face una-alta apoi cand isi aduce aminte de mine ma suna, inca o chestie care ma deranjeaza la el a faptul ca nu e deloc punctual, adica daca imi zice ca ma suna la ora cutare, mereu suna ma tarziu si asta ma supara ca eu mereu sunt punctuala si il sun si merg la el la ora la care ii spun, oare ce e cu el?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic grav cu el. Toate relatii trec initial printr-o faza de curtare, in care ambii parteneri se poarta oarecum fals, mult mai bine decat normalul, incearca sa impresioneze, fac eforturi mari sa cucereasca perechea. Apoi se intra in etapa cea mai frumoasa, care cu putina grija poate dura toata viata: fiecare are viata lui, normala, viata in care ii face un loc special partenerului. Adica fiecare reincepe sa se comporte normal, sa se reintoarca la vechile obiceiuri, dar fara sa-l ignore pe celalalt. Acum vezi cu adevarat personalitatea unui om, acum il cunosti asa cum va fi toata viata. Din toate postarile tale eu inteleg ca tu esti foarte egocentrica, te crezi in centrul absolut al universului si vrei un print pe cal alb. Sa-ti spun un secret: barbatul perfect nu exista, dar nici tu nu esti femeia perfecta, asa ca si daca ar exista un barbat perfect, el nu s-ar uita la tine. Trebuie sa accepti ca partenerul tau are si defecte asa cum ai si tu si sa-l iubesti cu tot cu defecte. Asta cu sunatul mai tarziu e un defect absolut minor, n-ar trebui sa te impiedici de el mai mult de o secunda.

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

O fi inteles ca diferenta de varsta poate fi o problema. Intre voi chiar e, sa stii.

| Alisa a răspuns:

Tu te-ai indoit mereu de el, nu erai sigura de sentimentele tale pentru el, si acum cand a devenit putin mai indiferent si nu te mai suna din minut in minut cum facea inainte si se interesa la orice ora din zi de tine, acum vezi ca si cum ar fi o tragedie, dar nu e asa. Probabil mai iese si el cu prietenii, si nu a uitat de tine, stai linistita, ca te iubeste, doar ca vrea si el putin sa se relaxeze, sa aiba putina libertate.
Sa pretuiesti ce ai inainte, nu dupa.

| adi4ever a răspuns:

Ai uitat ce i-ai facut? Numai noua cate aberatii ne-ai zis ca i-ai facutr chiar ma gandeam ca prea te iubeste dar sincer la acte intrebari ne-ai pus nu il meriti

| mihaa a răspuns:

Heloo din nou, nu de mult ziceai ca nu stii ce e cu tine daca il iubesti o ba? poate din pacate chiar ai ajuns la vb mea si chiar s-a plictisit de tine, a vazut ca tu chiar nu stii ce vrei? ba il dezbraci apoi zici gata nu mai vreau nimic, el zice hai la discoteca tu nu vrei, eeee si rabdarea asta are o limita se pare ca ia ajuns si la iubi tau, eu in locul tau as sta si m-as gandii mai mult in trecut si prezent si gandeste-te ce anume la facut sa il indepartezi de tine si ia o masura pana nu -i tarziu, bafta si te mai asteptam cu noutatii pup miha

| dtte a răspuns:

Trebuie sa afli ce anume se intampla cu el si asta o poti face numai purtand amandoi o discutie cat se poate de sincera! Nu vreau sa par rea dar motive pot fi o mie:ori are ceva probleme pe care nu le stii, ori s-a plictisit, ori are pe altcineva! Sau poate pur si simplu, se simte "sufocat"cumva, asa ca isi ia singur libertatea pe care tu nu i-o oferi! Cel mai bine este sa te lamureasca el dar daca vrei sa primesti niste raspunsuri concrete si sincere, nu-i reprosa ca nu mai este cum a fost ci fii putin mai delicata! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde CAT timp a fost ok. Daca relatia dura deja de cateva luni (5-12) si pe urma s-a schimbat ceva. poti sa-ti pui semne de intrebare. Si imi pare rau s-o spun dar poate ca nu se vede doar cu prieteni. Ar fi bine sa-i spui toate aceste lucruri si sa-i spui ca-ti este dor de el, asa cum erau lucrurile intre voi! Succes!