| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce este cu mine dar mi-e somn toată ziua tot ce imi doresc este să dorm, la scoala nu mă pot concentra laughing iar daca este un pic de liniste in clasă eu adorm mi se intâmplă asta de câteva săptamăni, n-am fost niciodata așa când ajung acasă de la scoală iarăsi dorm si nici nu pot să manânc simt că am atâtea probleme când de fapt n-am niciuna.Vi s-a intâmplat vreodată, am motive să ma ingrijorez?
Fundăăă happy

2 răspunsuri:
| Gatsby a răspuns:

Nu ai motive sa te ingrijorezi. asta li se intampla adolescentilor! de exemplu, eu am atatea probleme dar nu ma stresez deloc! fac exact inversul tau! eu mai mult ma stresez pe mancare si miscare! oricum, trebuie sa te relaxezi muuuuult mai mult! asculta muzica la casti, joaca-te pe calculator, deseneaza, uite la tv la chestii plictisitoare( e mai distractiv) si plimba-te mult mult pe afara ascultand muzica si de ce nu, cantand! o plimbare muzicala iti va face ziua mult mult mai frumoasa! si fa ce vrei si ce iti place! dormi cand vrei, cat vrei si unde vrei! traieste cum vrei tu! e viata ta!

| Lewandowski a răspuns:

Patesc si eu deseori asta! E cam stresant...bine patesc asta, dar excluzand partea cu dormitul, in rest deseori si eu am o lipsa de concentrare, uneori probleme multe.DAR NU CRED CA TREBUIE SA TE INGRIJOREZI! Incearca sa te odihnesti mai mult si sa te mai relaxezi... sper ca te-am ajutat! big grin