| Andre a întrebat:

Nu stiu ce sa fac cand ma spal la cap (pe par, evident) si dupa il usuc cu feonul se unfla putin si nu mai imi sta drept nu stiu ce sa ii fac si chiar daca nu il usuc a doua zi mi se face la fel umplat ce pot sa ii fac? ce pot folosi?(fara mishtouri sau glume proaste) DAU funditaA pentru cel corect

Răspuns Câştigător
| yssa_4409 a răspuns:

Nu! Nu il indrepta cand e ud! E una dintre cele mai importante reguli pentru. folosirea placii big grin
Iti vei arde parul si mai si.
Imagineaza-ti o suvita de par uda si o placa la 180 de grade, ce ar iesi?laughing
big hug

8 răspunsuri:
| emillie a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, de obicei mi-l prind in coada de cal foarte sus, de obicei dupa prima zi nu imi mai sta asa.Totusi poti incerca ceva produse de coafat mai usor.

| princess_9789 a răspuns:

Adica practic tu nu mai vrei atat de mult volum? Sau sa fie mai drept?
daca vrei sa fie mai drept poti folosi o perie atunci cand te usuci.Adica iei o suvita, o tii in perie si plimbi feonul pe ea, ramanand aproximativ dreapta. ORicum efectul nu e acelasi ca si cum te-ai indrepta cu placa.
Daca vrei sa nu mai ai volum incearca sa eviti samponu si balsamul pentru volum.Chiar la centrele cosmetice exista tot felul de chestii antivolum.
eu folosesc urmatorul truc: Inainte sa ma spal pe cap, ma pieptan, apoi dupa ce m-am spalat, ma pieptan iar(cu pieptanu) insa cu mare atentie pentru ca parul e dragil.Incearca sa folosesti pieptanu, deoarece peria electrizeaza firul de par, il toceste si ii da maimult volum
Au aparut acum uleiurile de par care mi se par foarte bune, si dau o forma parului.Cu ajutorul unu ulei de la Calos sau ceva de genu s-ar putea sa scpai de volum.
fundita?happy
cel mai bine e sa mergi la un magazin, sau farmacie si sa intrebi!

| nononono1111111111 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel si de obicei ori cu placa... ori il prind in coada sa nu se observe asa rau. Sper ca ajuta!

| OanaBoni a răspuns:

Poi intinde-l cu placa sau piaptanal...

| OanaBoni a răspuns:

Intinde-l cu placa sau piaptana...

| Andre explică:

Eu NU vreausa am volum vreaus afie intins si daca il intind cu plac mi se arde app pot sa mi-l indrept cu placa cand parul este ud?

| andrutza_3684 a răspuns:

Sunt diferite uleiuri de par care te ajuta sa il coafezi mai usor de exemplu de la avon advance tehchniques e foarte ieftin si pe mine ma ajuta sa imi indrept parul.

| insanewrong a răspuns:

Adica vrei volum sau ce? Pentru volum parul trebuie dat cu un pic de spuma si uscat invers.Sunt si sampoane si balsamuri, masca, spray etc...