| LordFlacko a întrebat:

Nu stiu ce sa ma fac.
Mai sunt 7 saptamani pana la evaluarea nationala si eu mai am de repetat niste chestii la romana, mi-am deschis tab-urile pe pc ca sa repet dar efectiv totul imi distrage atentia si imi pare ca e mai bine sa fac absolut orice altceva decat sa citesc si sa invat. Momentan nu sunt intr-o situatie asa buna la romana, sunt de nota 7 (am luat 6, 9 in simulare) iar eu vreau sa iau neaparat 9 minim (cel mai mult mi-ar conveni 9.50 dar nu cred ca sunt in stare sa reusesc). La mate nu sunt intr-o situate cam deloc buna, bag meditatii peste meditatii dar simt ca nu avansez (am luat 5, 9 in simulare). Mi-am pierdut toata increderea in mine de mult timp si stiu cu siguranta ca nu voi reusi si nu voi ajunge in ce licee vreau care evident ca au medii mari, Cosbuc si Spiru.
Stiu ca trebuie sa repet la romana si sa fac exercitii, dar eu efectiv zic ca o sa fac o sa fac dar pana la urma nu fac nimic pentru ca am o lene in mine si nu am nicio motivatie sau speranta ca voi reusi.
Cu matematica nu stiu ce ma fac, o sa continui sa fac meditatii evident (la fel si la romana dar alea nu ma ajuta deloc) desi nu prea avansez.
Puteti va rog sa imi dati niste sfaturi?

1 răspuns:
| Deliaaa2003 a răspuns:

Doamne cand am citit ce ai scris parca m-am regasit pe mine...Si eu am luat 5 la mate si 7 40 la romana si as vrea 9 si ceva in examen la romana si 8 la mate dar fac exact ceea ce faci si tu ..nu am nici cea mai mica ambitie sa invat.