| Sebhp11 a întrebat:

Au venit notele la simulare si am luat 9.30 la mate (profu de la med a zis ca era de 9.40-9.60 când a evaluat la ședința) si 9.05 la Romana pentru ca am greșit la gramatica de fraier. Dacă nu greșeam luam 9.75, can cât iau si la meditații. Ideea e ca nu știu care este nivelul meu real: de 9-9.50 sau 9.50-10. Notele sunt bune pentru simulare? Ați luat mai mult la examen? E mai greu examenul? La ce liceu as putea intra la științe ale naturii in Bucuresti cu media asta plus minus 10 sutimi?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești bun dacă nu ai copiat nimic-nimic!

| Sebhp11 explică (pentru sierra1):

N-am copiat, nu fac din astea, dar tot sunt nemulțumit, mai ales la Romana și mi-e teama ca nu pot intra unde îmi doresc

| dullcat a răspuns:

Notele sunt foarte bune.Nivelul de la examenul real e acelasi, corespunde cu simularile. Daca un subiect ti se pare mai greu si altul mai usor, asta tine de perspectiva personala, sa zici ca la simulare a fost mai usor decat la bac.
Ai putea intra la multe licee foarte bune.Ai oricum optiune sa alegi nu doar cateva, deci completeaza chiar si pentru liceele cu mediile care consideri ca sunt peste nivelul tau. E posibil sa ai o doza de noroc, pe langa note foarte bune, iar asta iti va aduce surprize placute.

| Sebhp11 explică (pentru dullcat):

Pai și îmi poți recomanda anumite licee? As vrea la Sincai, Creanga, Viteazul, Spiru etc. Adică sa fie in top 10.

| dullcat a răspuns (pentru Sebhp11):

Nu.Asta e un efort pe care trebuie tu sa-l faci, sa cauti un top al liceelor, nu sa astepti de la altii sa aleaga pentru tine, nici macar de la parinti. Face parte din procesul de maturizare.Succes.

| Sebhp11 explică (pentru dullcat):

Am căutat de multe ori, dar nu gasesc mediile decât din 2021 și nu știu dacă as avea prea multe șanse. Ma gândeam ca ma poți ajuta din experiența.

| Sebhp11 explică:

Ești un prost sa crezi ca răspunsul tău ajuta pe cineva cu ceva sau ca pari interesant. Dacă tot nu ajuți cu nimic, de ce mai ești pe platforma asta? Ca sa te iei de oameni gratuit?

| CalledTrudix a răspuns (pentru Sebhp11):

Pai cum daca e un tocilar si n are prieteni?

| Sebhp11 explică (pentru CalledTrudix):

De unde ai scos tu ca n-am prieteni? Vb asta, ca sa te afli in treaba? Nu ma pot preocupa atât de școala, cât și de viața socială in același timp? Du-te la prietenii tai de 10 ani și lasă-ne

| CalledTrudix a răspuns (pentru Sebhp11):

10 ani si stiu sa scriu corect gramatical huh?

| Sebhp11 explică (pentru CalledTrudix):

Nici o cratima nu ești in stare sa pui. Pe bune acum, ce câștigi dacă tot insiști și te dai mare? Și ce vrei sa spui, ca eu nu stiu sa scriu corect? Cine naiba ți-a dat acces la internet a făcut o mare greșeală.