| Nimenitoteu a întrebat:

Nu stiu cum sa incep si de ce pun intrebarea asta. Nici nu stiu daca e intrebare, dar here it goes.
Am intrat pe un chat, de obicei inrtud e plictiseala seara in timp ce ascult muzica si mai stau pe fb. Am vorbit cu o fata, ea mi-a lasat fb si nu am vrut sa o adaug, vorbsc cu multe persoane si multe au lasat fb si nu le-am adaugat, dar nu stiu de ce, pe ea am adaugat-o, sau ea m-a adaugat pe mine, ma rog. Vorbeam in fiecare zi, in prima zi ea mi-a scris dimineata, de obicei nu se omoara fetele cu mesajele primele, a fost ok. De atunci am vorbit zilnic, dar intr-un timp, chiar daca ea deschidea discutia, ma lasa numai pe mine sa vorbesc, sa intreb, ea doar raspundea, ca la interogatoriu, plus ca mereu face si spune ceva sa ma enerveza. Nu am vorbit cu ea acum 3 zile si dupa vad la prieteni, this person has desactivated his account, to remove him from your friends. Dupa seara intra si spune cica ai crezut ca te-am bagat la ingore? Dupa am vorbit, ieri seara am vorbit cu ea si dupa un timp nu am mai intrebat-o nimic, ea zice numai vorbesti cu mine? Eu spun ba da vorbesc, dar am vorbit cu altcineva, ea: aha, aha, dupa un timp spune, eu ies, noapte buna ca poate numai intru, eu i-am zis noapte buna in caz ca numai intri, dar a mai intrat si nu a zis nimic. Astazi, iar nu a zis nimic, si la pranz, iar apare aia cu contul dezactivat. Am scos-o de la prieteni, mi se pare imatura rau pentru varsta pe care o are si cica si fostul ei prieten care era mai mic ca ea, i-a spus asta? Ce drac e cu fetele astea monosilabice de raspund cu da sau nu, si dupa se plang ca nu vorbesti cu ele, cand ele nu stiu ce e aia o conversatie.

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cu putin timp in urma vorbeam si eu cu o fata care am cunoscut-o in 2012. Vorbeam zi de zi. ne despartea 360 km dar tot continuam sa vorbim. Dupa 2 ani totul a inceput sa se duca nu ne mai scriam..nici eu dar nici ea..cand mai vorbeam totul era sec "buna, ce faci?" "Bine tu" si numai ne ziceam nimic ca si cum am fi straini. nici eu nu pot sa imi dau seama de ce s-a schimbat foarte mult.

| Nimenitoteu explică (pentru Sofer):

Si ea e din alt oras, tot distanta... Am vorbit cu ea pentru ca parea de treaba, nici azi nu a intrat si tot asa Ii apare la profil, probabil e block, ca nu isi dezactiva contul 2 zile. Se supara daca nu vorbesti cu ele, dar ele nu pot purta o discutie.

@Water drop, ce altceva puteam sa fac, am intrebat pe cineva si mi-a zis ca nu ai cum sa dezactivezi contul si poate m-a blocat. Pentru ce m-a blocat, ca nu am salutat-o eu primul? Ca nu am gasit subiect de discutie in locul ei? Asa cum fac mereu.

@Stefan, nu stiu ce sa zic are 18 ani si se comporta ca una de 12, are poze cu ea de la ziua ei, cu prietenii ei, deci stiu sigur ca are 18, dar se comporta ca un copil rasfatat.

| WaterDrop a răspuns:

Nu stiu care este intrebarea, dar iti voi spune ca bine ai facut!

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Scuze pentru poza e veche...sunt rasfatate sau sunt avortate sa zic pe Romaneste...

| Paulystar a răspuns:

Nu-ti pierde timpul pe net happy gaseste o fata care sa te placa face-to-face happy Asa sunt fetele de pe net happy Vezi sa nu fie de fapt un hot care vrea sa te fure, de obicei ei asa se prefac ca sunt fete, vorbesc cu tine, se supara, va impacati, te invita la ea, tu vii si te fura! Ai grija cu cine vorbesti. Ea pare inmatura pentru ca poate e barbat care se preface inmatur ca sa nu se dea de gol. Dar bine ai facut ca nu mai vorbesti cu ea.

| Nimenitoteu explică (pentru Paulystar):

M-am gandit si la asta, bine nu sunt niste selfie-uri in oglinda cu ea, sunt poze, dar e putin ciudat, mi-a trimis o poza cu ea in care parea facuta de la distanta de cineva cand era in parc, cand i-am zis sa trimita un selfie nu a vrut. Ciudat sa nu fi fost chiar,, fostul'' de care vorbea. Cand i-am zis daca sa vin la ea, a zis da, vino, desi am zis in gluma. Nu cautam sa agat pe net, doar vorbeam cu ea, si era de treaba la inceput.