| Noone09 a întrebat:

Nu știu voi dar eu nu am înțeles niciodată postările alea de pe Facebook gen
Like-vorbim
Like-sanse
Like-parere
Imi explica cineva
Fundă
Mulțumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Simplu, lol. Ii dai like iti scrie sau iti zice ce sanse ai avea sa fii cu el/ea (parca ar vrea cineva asemenea attention who.res) sau parerea lui/ei despre tine.

| AdelinaC a răspuns:

Acele persoane doresc sa fie populare pe grupurile de adolescenti sau sa caute eventuali parteneri. Dupa ce termina scoala generala/liceul, le vor trece fazele astea laughing

| MoonDreamers a răspuns:

De exemplu:
Like - parere (cine da like la postare imi spun parerea despre el in comentarii) sau like - vorbim (cine da like la postare ii scrii in privat si simplu vorbiti) Sper că ai înteles ce vreau să spun x'D