| anonim_4396 a întrebat:

Nu vreau raspunsuri copiate de pe net, vreau opinia voastra sincera si personala. Ce se va intampla pe 21.12.2012?

23 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Un rahat, aia se va întâmpla.

Nimeni nu poate ști când va veni sfârșitul lumii, absolut nimeni, fără excepții! Faza cu 2012 este o superstiție care a devenit foarte comercializată. Se profită de naivitatea oamenilor care cred tot ce zice pe OTV și crește rating-ul emisiunilor, succesul filmelor, oricine visează ceva noaptea despre sfârșitul lumii a doua zi e super vedetă la TV etc. Nu putem ști ce se va întâmpla. Sfârșitul lumii va veni la un moment dat, dar nu așa, brusc, KABOOM! Vor exista schimbări lente, pe parcursul a mulți ani.

Tot timpul vor exista superstiții tâmpite cu rolul de a prosti populația pentru rating. Dacă trece 2012, se va naște și ceva cu 2014, 2015 sau mai știu eu ce, întotdeauna vor exista superstiții, trebuie să ne obișnuim cu ideea și să nu mai fim atât de naivi.

Baftă

| AnneMarri a răspuns:

Ce să se întâmple? Băsescu îşi va mai construi o vilă.

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu stiu thinking
daca e vorba de sfarsitul lumii nu cred in asta laughing

| TeIubesccc a răspuns:

Si`n anii anteriori parca era vorba ca o sa murim inghititi de nu stiu ce gaura neagraa chatterbox. Nu se va intampla nimic oh go on

| Dumnezău a răspuns:

O sa am parte de-o orgie ca-n basme. :X

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Lumea se va schimba!
Sau nimic!thinkinglaughing

| ladygaga a răspuns:

Se zice ca va fi sfarsitul lumii.Atunci se sfarseste calendarul maiasilor si se zice ca odata sfarsit acest calendar, va veni sfarsitul lumii.

Eu nu cred ca va veni sfarsitul lumii atunci.Sa asteptam sa vedem ce se intampla.

| DιιιάLøvєs1Dツ a răspuns:

Nu se va intampla nimic happy. Astea sunt prostii oh go on. Si inainte... se tot auzea pe la stiri, ziare, alea, alea ca vine sfarsitul lumii sau nu stiu ce dezastre in anul 200. Si iata! Suntem in 2011 si nu s-a intamplat nimic. + ca in Biblie scrie ca nimeni in afara de Talal nu va stii cand va veni sfarsitul lumii, de aceea, clar nu o sa vina atunci cand cred oamenii. Cine stie. poate o sa vina chiar mai repedewinking. Sau poate noi nici nu o sa traim clipawinking. Eu te sfatuiesc sa nu te iei dupa prostii de astea. Si acum...un citat din "Robotzi" rolling on the floor` : Astea-s povesti cu pro*tituate, mambojambisme colorate, vrajeli de grupa mica laughing) oh go on. Asta este parerea meawinking. kiss

| SongElena a răspuns:

Cica vne sfarsitul lumii da' ma rog eu nu cred ca si at ca vne gaura neagra ma lasi asteas povesti de adormit copii nu este nimic adv in toata povestea asta
asta e parere mea

| SMA a răspuns:

Nimic sau poate multe, cine stie? Nu suntem zei, suntem simpli oameni, nu putem prezice viitorul si ce ne asteapta sau cand ne v'om duce. Daca e sa se intample ceva, asta este, oricum murim odata, nu?

| Liviu_2320 a răspuns:

Pai pentru mine in acea zi o sa ies cu prieteni afara, o sa asc muzica ca de obicei toata ziua si seara o sa stau pana pe la 4 cand se scoala ai mei sa plece la servici laughing si o sa ma joc cam asta o sa se intample pentru mine. Pentru ceilalti poate fi o zi speciala la fel ca fiecare zi de pana atunci rolling on the floor)

| flaviu1234 a răspuns:

Nimic importantwinking

| alintush15 a răspuns:

Buna! _eu cred ca va fi o zi obisnuita! _ok poate fi ceva straniu insa nimic mai mult. De unde pot sti asa numitii"oameni de stiinta" care stiu numai sa sperie lumea cu tot felul de preziceri. Eu nu cred in asta "poate" va fi ceva insa nu sfirsitul lumii. Crede in DUMNEZEU si totul va fi bine! Oricum speranta moare ultima!

O zi buna!

| CookieXDede a răspuns:

Ne vom pregati de Craciun? laughing Sunt multe "preziceri", dar de ce sa stam sa ne gandim la ce se VA intampla. Mai bine ramanem in prezent si ne traim viata. Daca chiar se va sfarsi lumea, cum se tot speculeaza peste tot atunci se poate sfarsi si maine sau oricand decide Dumnezeu. Eu una asa cred.

| UiteeeeVezi a răspuns:

O zii normala ca oricare alta.

| BlackPuma a răspuns:

Facem nani

| House99 a răspuns:

21.12.2012 O zi care va ramane in istorie ca si ''Milioane de oameni cu gura cascata au stat si sau uitat in sus timp de cateva ore dupa miracole sau dezastre dar nau prins decat niste vant si soare'' laughing Ce dracu sa se intample mahlaughing.

| opium a răspuns:

Se vor implini 22 de ani de la Revolutie.

| SunShine_6784 a răspuns:

Ce cred eu ca se va intampla?thinking Eu cred ca va fi o zi unica, adica se va intampla ceva "straniu"[cutremur, incendii etc] sincer eu sunt c`am speriata ca va veni ziua aia.Ar fi bine sa fie o zi normala ca de obicei! :-) kiss

| NeGaTiwE a răspuns:

Deci stai sa iti zic din cate am citit eu despre maiasi spuneau ca se va incheia un ciclu si va reincepe altu dar nu zice nimic ca se va distruge lumea aia va fi cand vrea Dumnezeu si pe accea data cica vor fi asezate nu stiu cum planetele din cate am cititwinking si chestia ca o sa se distruga planeta sau ce ziceau aia era numa ca sa faca aia banii...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi bea Cola și mânca cheeseburgeri. Te-nteresează?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@иeмaиנa, doamne ce raspuns rolling on the floor!

| andreas_8028 a răspuns:

Cica mori