| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca la 17 ani sa cred ca sunt destinat sa traiesc singur?laughing Nu e vorba ca sunt urat sau alte chestii doar ca din cate fete am cunoscut mi se pare ca ma potrivesc cu nici una(nu vreau raspunsuri gen du-te pe luna sau lumea e mare, vreau opinia voastra sincera, nu un raspuns sa fie acolo)

11 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

E normal, oamenii potriviti nu se cauta pe strada. De fapt poti intalni oriunde un om care sa ti se potriveasca. Mai bine singur pana gasesti ceva de calitate.happy

| Baddboy a răspuns:

Rabdare...in timp o sa gasesti. dar cei drept poate dura.2, 3 ani sau 10 dar o sa vina happy

| Radu284 a răspuns:

Ai 17 ani, nici nu ti-ai inceput inca viata adevarata. Ai tot timpul sa gasesti pe cineva.

| vocea a răspuns:

Nu stiu ce raspunzi vrei sa auci dar eu iti spun pe cel corect nu ti-ai gasit fata pe care sa o placi asa de mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda ai 60 de ani de experienta si deja le stii pe toate, si stii sigur ca nu vei avea pe nimeni. mda, altul

| Voidwithin a răspuns:

Nu gandi asa, asta inseamna ca ai asteptari de la acea persoana si asta nu trebuie sa fie un lucru negativ.

| biafresh a răspuns:

Dar tie ti se pare normal ca eu copil de 14 ani sa gandesc acelasi lucru? Probabil ca lumea din jurul nostru te scarbeste si de asta ti se pare ca o sa ramai singur. Sau poate ai alt motiv sa crezi ca nu te potrivesti cu nici o fata, dar iti spun ca am constatat ca viata e plina de surprize. Cine stie cand se va ivi cineva cu care sa te potrivesti cu adevarat?

| anonim_4396 explică (pentru biafresh):

Da ma uit la o gramada de anime-uri si cateodata am senzatia ca sunt rupt de lumea astahee hee poate de aici mi se si trage timiditatea, dar sincer mai bine retras decat sa fiu un ratat care scoate pe gura numai prostii

| biafresh a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa sti ca si eu sunt o mare fana a animeurilor dar am observat ca realitatea este foarte deformata acolo. Adica multe intamplari sunt aproape fictive. Cred ca animeurile au succes din cauza indecentei, deoarece daca ar fi facute dupa viata normala nu ar mai avea arata succes. Deci nu lasa animeurile sa-ti deformeze conceptia despre lume.

| grechita a răspuns:

Daca nu ti se potriveste nici o fata pana acum nu inseamna ca vei fi singur. Poate nu te-ai uitat atent si ai omis una sau poate vei cunoaste alta fata. Oricum, poate aleasa ta e cu vreo 3-4 ani mai mica sau mai mare nu se stie niciodata.

| amo1amo a răspuns:

Incearca cu baietiilaughing)