| 354 a întrebat:

Nu vreau sa va plictisesc cu povestea mea de aceea vreau sa va intreb cum sa fac sa nu il mai visez pe fostul prieten nu pot sa nu il mai visez sau sa nu ma gandesc la el cateodata am impresia ca l-am uitat dar nu este asa de ce pe actualu meu prieten nu il visez niciodata de ce pentru fostul am un sentiment pe care nu il am pentru actualu cand ma trezesc dimineata tot la el mi-e gandu acum ceva timp am visat ca m-a luat de mana m-a sarutat si a plecat parca ne desparteam definitiv cateodata cred ca nici eu nu vreau sa il uit dar se spune ca prima iubire nu se uita niciodata dati-mi si mie un sfat va rog din tot sufletu meu am nevoie

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Lasa viata sa decurga normal, cu framantari si bucurii, cu visuri si realitati, nu numai ca prima iubire nu se uita niciodata, dar pe parcursul anilor iti vei reaminti si de alti prieteni pe care-i vei avea, nu ma face sa cred ca prietenul actual va fi si ultimul.
Sfatul meu?! Traieste-ti clipa intens, ea nu se va mai intoarce niciodata, bucura-te de tinerete, de parinti de prietenul de langa tine, de prieteni in general, lasa himerele sa se duca precum norii de pe cer, nu mai fa comparatii intre prietenul trecut si cel actual, nu ajungi la niciun rezultat, nu faci decat se te chinui singura. Gaseste-i actualului prieten calitati pe care nu le avea celalalt si atunci va interveni uitarea...incearca...

3 răspunsuri:
| danutza a răspuns:

Se spune ca atunci cand te gandesti la acea pers sau ea recipoc o visezi noaptea...incerca sa il uitzi si ai sa vezi k visele cu el o sa disparahee hee

| pepe a răspuns:

Dacă nu te mai gândeşti la el cu timpul o să-l uiţi şi nu o să-l mai visezi, dar trebuie să-ţi gaseşti ceva interesant la care să te gândeşti înainte de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-l incolo daca nu e pentru. tine nu e si nu o spun in nume de rau ca am eperienta...la momentul potrivit va veni alesul pe care il are toata lumea cel la care viseaza oricine... daca ai rabdare vine ...cu cat il ignori ...si te desparti de amintirea lui vei fi mai implinita caci nu te merita... cel care va veni va fi mult mai sus ca acesta din prezent... POT SPUNE CA VA FI LAPTELE SI MIEREA...INCEARCA...E O NOUA EXPERIENTA!