| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare pentru băieți: vouă ce vă place la o fată? Și din punct de vedere fizic, dar mai mult moral. Ați vrea să fie amuzantă, îndrăzneață, independentă, timidă, tăcută, misterioasă, copilăroasă, visătoare? Cum ați vrea? Întreb doar din curiozitate, să văd câte din calități am. happy

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

De departe cel mai important lucru este sa fie feminina, cu tot ce presupune asta. Adica sa nu bea mai mult decat e elegant, sa nu fumeze, sa nu fie frivola, sa nu vorbeasca vulgar, sa nu aiba gesturi respingatoare (gen sa scuipe), sa stie sa se poarte si sa fie o "lady" indiferent de situatie, asta insemnand si limbaj, postura, comportament etc.
Copilaroasa? Doamne fereste. Dimpotriva, trebuie sa fie matura, ca nu-mi propun s-o cresc. Depinde ce intelegi prin indrazneata, daca nu se confunda cu tupeul de prost gust, da, si indrazneata. Neaparat independenta. Sa aiba si umor, sa nu-mi strice "vibe-ul", ca eu glumesc pe multe subiecte, inclusiv cand n-ar trebui, sau umor negru, asa ca trebuie sa rezoneze cu treaba asta. Misterioasa nu, multumesc, nu-mi place sa fac pe detectivul. Visatoare bineinteles. Tacuta nu, dimpotriva, sa vorbeasca, dar nu cand e fotbal. happy
M-am gandit sa-ti zic si de astea ce le-ai insirat tu, in adagio la ce am spus eu.

Fizic nu am avut niciodata criterii preexistente, imi dau seama cand o vad. Dar parul lung intra la categoria "feminitate" pe care am mentionat-o mai sus.

Ultra-important sa nu fie superficiala. Mi-e draga superficialitatea ca la caine lantul. Asa ceva nu pot accepta niciodata, alaturi de ignoranta.
Deci nu cer sa fie doctor academician, dar sa stie pe ce lume traieste, nu sa fie pierduta in spatiu. Sau macar sa fim pierduti in acelasi spatiu.

| Endoryus a răspuns:

Sa nu fie mahalagioaica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degeaba are multe calitati si e frumoasa, daca nu e pe aceeasi lungime de undã cu mine, vreau o fatã care sa ma completeze/suporte, nu o piedica.
Nu conteazã.

| Ben9648 a răspuns:

Mie imi place la o fata sa fie frumoasa deșteaptă amuzantă și un pic timidă și sa faca ea primul pas de ai spune unui baiat ca il placi

| deeeaqq a răspuns (pentru Ben9648):

Fete timide care să facă primul pas, n-ai să vezi =)

| AnonimPeTPU a răspuns:

Pe scurt, de treaba. Adica sa nu fie arfista. In rest toate calitatile pe care le-ai precizat sunt perfect happy