| ana4745 a întrebat:

O prietena s-a supărat pe mine pentru ca, cateodata dacă ma întreabă dacă ies afara nu pot. Dar ma întreabă des, iar eu ies de fiecare data când pot, dar nu mereu. Și s-a supărat ca nu ies mereu. Eu mai am și alte treburi, dar ea spunea da isi lasa treburile importante doar ca sa iasă cu mine, dar la mine nu i asa. Mai am și o sora și un frate. Mama mai are și ea treaba, sunt ocupata des și nu pot sa ies toată ziua prin oras. Dar ea nu intelege lucrurile astea, are o mama care e plecata des de acasă ( fiind la munca ) și ea face ce vrea. Ce ii pot spune? După tot ea spune ca sunt Paralela, ca nu stau cu ei 24/24.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Spune-i pur si simplu ce ai scris aici, ca ai si alte responsabilitati, spre deosebire de ea care nu are frati sau surori. Daca iesiti o data sau de doua ori pe saptamana, e mai mult decat suficient.Insa daca ea nu te intelege, poate ar trebui sa-ti cauti alte prietene.

| ana4745 explică (pentru dullcat):

Pai cam asta e … nu intelege ca nu pot iesi mereu …

| dullcat a răspuns (pentru ana4745):

Daca ar tine la prietenia dintre voi doua cred ca ar veni si la tine acasa sa petreceti timpul impreuna, nu doar sa iesiti in oras.In felul asta iti poti supraveghea fratele si sora, plus ca stai si cu ea.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu de câte ori ai chemat-o să ieșiți?
de câte ori te-a refuzat?

| ana4745 explică (pentru sierra1):

Am chemat o de multe ori, 60%, Nu putea veni, 40%, putea.

| sierra1 a răspuns (pentru ana4745):

Atunci nu te agita, faci ca ea, fără explicații

| ana4745 explică (pentru sierra1):

Pt ce sa fac ca ea? Nu mi se pare normal cum procedează …

| sierra1 a răspuns (pentru ana4745):

N-ai priceput: faci ca ea adică-i zici "pas" in 60% din cazuri.

Acu' pricepuși

| Alei1111 a răspuns:

Nu trebuie sa iesi de fiecare data cand vrea ea. Chiar si daca nu aveai treburi, poate nu te simti bine sau preferi sa te relaxezi, sa stai singura. Daca nu intelege nu e o prietena buna