| Pisicutza_3297 a întrebat:

O sa pot merge la scoala fiind insarcinata?
sunt in ultimul an de liceu si cand voi da bacul voi avea 6 luni
vreau sa pastrez coilul insa mi-e teama ca nu imi voi termina ultimul an de liceu, e posibil sa am probleme cu profesorii?
din punct de vedere al sanatatii voi putea sustine examenul de bac?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu vei avea probleme cu profesorii atata timp cat parintii tai vor discuta cu dirigintele tau iar acesta iti va stii situatia. Da iti vei putea sustine examenul de bac, totul e sa te odihnesti suficient noaptea si sa nu te extenuezi prea mult. O gravida are nevoie de o alimentatie sanatoasa si de somn suficient( 8 ore pe noapte).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu vor fii probleme anul trecut o fosta colega era sa nasca in sala de examen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc pe cineva care a dat bacul in 2009 si avea sarcina de 8 luni...atata timp cat tu esti ok totul e bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut o colega de liceu care a nascut cu cateva zile inaintea bacului. In general, nu sunt probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta.cand termin clasa a 12 o sa am 5 luni de sarcina.a 13 a nu o sa mai fac ca nasc in octombrie dupa ce creste copilul o sa continui scoala.profesorii nu stiu de sarcina mea.am greturi la liceu dar nu le arat colegelor ca mi e rau.