| Ionrusnac2 a întrebat:

O tactică de a face mai multi bani cu colindul?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa canti frumos si sa colinzi pe cati mai multi, asta-i secretul sa strangi bani mai multi, desi la colindat nu se dau bani, ci: mere, nuci si prajituri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauți cele mai mari blocuri.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mie mi-au placut de nepotii unei vecine care veneau la colindat in costum popular!
Sa canti tare si clar, cu toata gura.
Stiu ca astepti asta tot anul.Dar trebuie sa stii ca umblatul cu colindul este o traditie, nu ar trebui sa te motiveze banii.
E bine sa te multumesti cu putin, ai sanse sa te primeaca mai multi.