| Mr97ScZ a întrebat:

SALUT TPU! Sunt baiat si am vrut de mult sa-mi dau mustata jos dar nu cu bicul si acum cateva zile am folosit crema depilatoare de la farmec pentru piele sensibila.Am citit pe net ca fetele nu recomanda crema asta pentru ca parul creste mai repede.Intrebarea mea este daca este bine pentru baieti sa foloseasca crema asta.Va rog sa ma lamuriti cu mai multe informatii care sa ma ajute in special pe mine sa inteleg daca e ok sa-mi dau mustata jos de acum incolo cu crema

P.S. am 16 ani

FUNDA!

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Poti sa incepi sa folosesti aparatul de ras, ai deja 16 ani, nu e prea devreme. Nu mi se pare ceva tocmai normal sa folosesti crema.

| einsteinchen a răspuns:

Pentru ca esti baiat, barbierindu-te vei deveni barbat, sau cel putin asa se spune.

Daca e asa, atunci sa stii ca barbatii se barbieresc pe fata, nu se epileaza!

| ßee_ße_1993 a răspuns:

Oh god, te mananca bigul? eu sincer l-am vazut pe tata facandu-se doar cu bigul si masina speciala de ras, nu epilator de picioare sau F***i de femei -.-''. Sfatul meu: I-ati o masina de barbierit (speciala) sau big, crema depilatoare este pentru fete, pentru picioare, nicidecum pentru fata, deoarece pielea fetii este sensibila, si cum ai zis si tu acolo creste mult mai repede parul, si decat sa iei crema d-aia DE PICIOARE, subliniez, ia-ti o masina de la BrAun sau biguri.

| edi05 a răspuns:

Nu, nu e ok pentru ca pielea ta se va obisnui in timp cu rasul, crema, na, in opinia mea nu cred ca e bine sa o ma folosesti.

| Mr97ScZ explică (pentru edi05):

Poti te rog sa-mi spui de ce?
pentru ca vreau sa aflu cat mai multe informati
si apropo cu masina de tuns ar merge?

| edi05 a răspuns (pentru Mr97ScZ):

Da, ar merge cu masina si crema e pentru fete nu baieti