| Mr97ScZ a întrebat:

SALUT TPU! Sunt baiat si am vrut de mult sa-mi dau mustata jos dar nu cu bicul si acum cateva zile am folosit crema depilatoare de la farmec pentru piele sensibila.Am citit pe net ca fetele nu recomanda crema asta pentru ca parul creste mai repede.Intrebarea mea este daca este bine pentru baieti sa foloseasca crema asta.Va rog sa ma lamuriti cu mai multe informatii care sa ma ajute in special pe mine sa inteleg daca e ok sa-mi dau mustata jos de acum incolo cu crema
P.S. am 16 ani
FUNDA!

3 răspunsuri:
| hhhapciuuu a răspuns:

Nu folosi crema aia. fa-te cu benzi depilatoare sau cu ceara. ceara o sa iti faca sa creasca mult mai putin.

| Mr97ScZ explică (pentru hhhapciuuu):

Nu imi pasa daca creste repede, ca totusi sunt baiat...dar vreau sa stiu daca si baietii folosesc crema d-asta si apropo poti sa-mi spui daca parul o sa se rareasca daca folosesc crema mult timp? plz

| Darkela a răspuns:

Crema este pentru picioare, in nici un caz pentru mustata.Deobicei o folosesc fetele..nu baietii.
Mai bine te razi.

P.S - doar cu cerea se rareste parul, cu crema si bicul creste mai mult.