| anonim_4396 a întrebat:

Oare sunt eu ciudată sau mai sunt și alții la fel ca mine?

Sunt extrem de sociopată. Urăsc să comunic cu alții, cand mă sună cineva și mă invită undeva mi se pare un chin.Mereu am preferat să stau singură in casă și să imi văd de treabă, să ascult muzică..etc. Ideea e că sunt o combinație între introvertită, timidă și antisocială.

Adică nu mă deranjează, nu văd asta ca pe o problemă și nici nu încerc să mă schimb. Dar vreau să știu cați dintre voi sunt la fel.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam asa sant si eu, am niste cunostinte dar nu prea ma bag in seama cu ele pentru ca nu imi place sa ii tot chem afara, sa ma sune si ei daca au interes in mine dar mai mult stau in casa, e mai bine stiind ca pot sa fac ceva bun cu banii un parfum, o haina, un pantof... decat sa ii cheltui pe prostii.

| CristiB93 a răspuns:

Ceva de genul sunt si eu, nu stiu daca este o problema asta, dar am unele momente cand ma deranjeaza, dar nu am ce face, asta sunt eu, si nici tu nu cred ca poti sa fi altfel, e ceva din noi, nu avem cum sa controlam emotia asta sau ce naiba este, eu am incercat dar ma invins, nu am reusit :p

| beautifullie a răspuns:

Cred ca ai probleme cu adaptarea in societate. ar trebui sa mergi la un psiholog pentru ca iti va fi foarte greu mai departe

| Farewell a răspuns (pentru beautifullie):

De adaptat mă adaptez, chiar dacă imi ia ceva mai mult.

| beautifullie a răspuns (pentru Farewell):

Nu stiu daca e un lucru bun sau rau, depinde doar de cat de bine iti este in starea asta. daca iti face bine asa, atunci nu e nevoie sa schimbi nimic pentru nimeni

| pefelie a răspuns:

Farewell, cred ca avem destul de multe lucruri in comun. Contacteaza-ma sa mai discutam.
Si nu, nu esti singura! happy

| cRaZyYkiD a răspuns:

Da,stiu ce vrei sa spui,eu sunt retrasa,timida si nu pot sa socializez,nu ma integrez,sau daca da foarte rar,nu am prieteni in jurul meu,sunt evitata, uneori ma deranjeaza, dar in majoritatea timpului sunt impacata cu asta, uneori chiar imi doresc sa ma schimb, dar asa sunt eu

| funkyman a răspuns:

Fii ep pace nu esti singura, la unii este din cauza virstei, la altii din cauza mediului incojurator, shtii, unilor nu le este teama de singuratate si nu au nevoie de atitia in jur, deci tu esti de genul si nu etse nimic grav in asta