| love_cat a întrebat:

Ok am si eu o problema! Am o prietena foarte buna, ne cunoastem de un an si jumatate, suntem in aceeasi clasa, dar de la o vreme incepe sa se inteleaga tot mai bine cu alta colega si incep sa cred ca nu mai suntem cele mai bune prietene.Totusi nu vreau sa o pierd.Ma inteleg bine si cu alte fete, dar cu ea cel mai bine.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si de ce nu faceti voi un super-grup? Stiu ca unde sunt multe fete e destul de greu de facut asta din cauza orgolilor dar de ce nu? Daca baietii pot, noi de ce sa nu incercam?tongue
N-ai vazut cat de unita e "turma" baietilor? Chiar ii invidiezdevil
Asa poti impaca si capra si varza si putina straduinta va puteti intelege toatebig grin

| Anduciu a răspuns:

Stiu cum e, mi s-a intamplat si mie.Acum doi ani, cea mai buna prietena a mea vorbea foarte mult cu o fata pe care nu o inghiteam deloc.Intr-o zi mi-am luat inima-n dinti si le-am spus amandurora ce ma deranjeaza.Acum amendoua sunt cele mai bune prietene ale mele.
Iti recomand sa-i vorbesti pe un ton neutru si sa discutati despre prietenia voastra.De asemenea, incearca sa o accepti pe acea fata.
Baftahappy

| YeowangBalam a răspuns:

Nu trebiue sa fi geloasawinking, incearca sa faci cat mai multe lucruri distractive cu ea si sa va distrati...crede-ma ca daca iti e chiar asa buna prietena nu o sa o pierziwinking

| PisicaAristocrata a răspuns:

Cel mai indicat este sa-ti exprimi deschis sentimentele. Spune-i ca te deranjeaza faptul ca ea isi petrece timp cu alta fata.De ce sa nu-ti arati nemultumirea? Mai bine discuta sincer, spunandu-i ca tii la ea si nu vrei sa se bage o a treia persoana intre voi.Consider ca prietenie adevarata in trei nu exista; e ca si un secret, daca ajunge la urechile unei a treia persoane, nu mai e secret.