| Didii29 a întrebat:

Ok. Deci. Problemă gravă. laughing
Celei mai bune prietene a mea ii place de un băiat, dar el nu știe. Ea m-a dus afară cu ei, și am jucat adevăr sau provocare. El a provocat-o pe prietena mea să meargă la o bătrână să o întrebe cât e ora, timp în care am rămas doar eu cu el pe bancă. (Eu nu vorbeam cu el, atâta că mi-a făcut altă prietenă cunoștință cu el într-o seara, dar atunci am apucat să stăm doar 5 min, pentru că eu am plecat acasă.) Revenind, când prietena mea era cu spatele și aștepta să i se spună cât e ora, el m-a sărutat. În seară următoare mi-a cerut whatsappul pe facebook, și am tot vorbit. Mi-a spus să îl trec în telefon "viitorul iubit" și chestii de genul. Eu i-am spus că nu putem fi împreună pentru că prietena mea îl place, și el a spus că nu o place pe ea, ci pe mine. Faza nașpa e că, cu timpul, vorbind, m-am indrăgostit de el. eu fac dans, și prietena mea m-a chemat afară exact după ce urma să ies, adică pe la 7 jumate-8, însă eu plănuiam să ies cu el, așa că m-am cerut de la 7, ca să pot sta cu el înainte să stau cu ea. Și cât timp am stat cu el, eram exact ca și cum am fi împreună. Acum ea bănuiește că îl plac și că vorbesc cu el, dar nu e sigură, pentru că șterg de fiecare data toate mesajele, și ii spun că singura mea legătură cu el e că ne dăm likeuri pe ask laughing. Dar nu știu de ce, ea îmi tot spune că roata se întoarce și când o întreb despre ce vorbeste nu îmi spune, mă lasă în ceață. mă gândeam că probabil ne-a văzut, dar nu știu cum, pentru că eram intr-un loc destul de retras. Și ce e mai nașpa e că nu am mai iubit pe nimeni cum îl iubesc pe el. Cum credeți că ar reacționa dacă i-aș spune adevărul prietenei mele? sad p.s. ne știm de 8 ani.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Esti o prietena groaznica pentru ca-i faci asa ceva. Trebuia sa-l ignori sau sa-i spui de la bun inceput ce s-a intamplat.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, faza e in felul urmator. Cand te indragostesti pierzi in medie 2 prieteni. Asta-i viata! Ca orice lucru, cu plusuri si minusuri. Daca il placi, mie mi se parea absurd sa renunti la realtia/posibila relatie cu el. Avand in vedere ca te stii cu prietena ta de mai bine de 8 ani, este da datoria ta sa fii sincera si sa-i spui adevarul. Daca e o fata rationala, in cateva zile va intelege si va trece peste(pana la urma exista o groaza de baieti pe planeta asta, are timp sa-si gaseasca ea prieten). Eu zic sa-i spui adevarul si sa faci ce-ti spune inima, chiar daca acest lucru se dovedeste a fi de multe ori total gresit si irational. In fine, sper ca te-am ajutat macar putin si ca ma vei recompensa si tu cu o posibila funda. Succes in rezolvarea problemei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne parca m-as uita la o telenovela americanalaughing Nu ca ma uit la asa cevahappy

| L1feDRAIN a răspuns:

Buna,
spune-i adevarul.e corect ca poate va suferi daca il place mult, dar mai bine spune-i acum ca daca afla ea singura va fi si mai suparata. daca o sa-i spui tu cu timpul te va intelege si vei pastra prietenia de 8 ani si relatiile cu acel baiat.
Ma ajuti si tu in situatia mea te rog...(linkul de mai jos)
http://www.tpu.ro/......-adevarul/

| Cristinaaa57 a răspuns:

Spune-i adevarul, nu e cazul sa stricati o prietenie de 8 ani pentru un baiat...

| smartlollipop a răspuns:

Buna!

Daca prietena ta chiar tine la tine, te va intelege si nu va fi geloasa... Daca spune ca roata se intoarce, imi da senzatia ca e cam rautacioasa. Probabil in cazul in care tu ai fi fost in locul ei si ea in locul tau ar fi fost cu baiatul respectiv. Eu i-as spune ce se intampla pentru ca mai bine ii spui tu decat sa afle de la altcineva si mai tarziu, cand poate fi mult mai indragostita.

| BeckhamRZM a răspuns:

Bună.

Prietena ta de asta te lasă în ceață, pe de-o parte și-a dat seama care este situația. Dar vezi tu, ca o prietenă bună ce nu ești, nu i-ai refuzat primul sărut, deși trebuia s-o faci. Mă rog, trebuie să o faci să renunțe la el, să nu se mai gândească și să-și găsească pe altcineva. Dacă joci așa la două capete, nu ajungi nicăieri. Odată și-o dată tot va afla, se va supăra degeaba evident. laughing

| Didii29 explică:

Beckham, eu m-am tras când a vrut să mă sărute, dar a tot venit spre mine și dacă mă mai trăgeam cădeam de pe bancă. laughing Și după i-am spus că nu e ok, și m-a întrebat dacă am prieten, și i-am spus ca nu, dar nu e ok. Deci eu am fost cuminte laughing

| Didii29 explică:

I-am spus

| Dudu24 a răspuns:

Pai fata draga wow ce probleme!:-) yooy mdr. Deci spune-i adevaru adica sunteti ba ca in Viollata (daca intelegi ce iti spun adica mna violleta-viollata)si daca o doare spune-i ca prietenele se accepta asa cum is nu le drranjeaza nimic. Ma draga fata sa ai succes;-)

| Fatabeatbox10 a răspuns:

Buna! Mai bine spune-i adevarul prietene-i inainte sa afle singura pentru ca daca afla singura se va supara si mao rau.Dar daca e genu de persoana care nu iarta ar fi cazu sa tina cont de cei 8 ani impreuna cu tine.Parerea mea happy