| alabala a întrebat:

Pai, avand in vedere ca se apropie vara ma gandeam sa imi gasesc si eu un job.Implinesc in iunie 16 ani, imi va fi mai usor sa ma angajez? Ce locuri imi recomandati? Si, in timpul scolii credeti ca este vreo posibilitate de a-mi gasi ceva dupa ore sau in weekenduri? ( am ore de dimineata ). Sa excludem varianta cu " in schimbul curateniei, cere bani la parinti" pentru ca oricum fac curatenie fara bani.deci?

3 răspunsuri:
| gabryel a răspuns:

Pe criza asta tu crezi ca mai angajaza undeva, nu vezi ca pestetot ii da pe oameni afara.

| Lora_6439 a răspuns:

Pai 16 ani e varsta minima de a te angaja. Poti sa te angajezi ca promotoare (imparti pliante) si sa spui acolo ca inveti dimineata. Multi iti cer sa ai minim 1. 60 deci daca indeplinesti conditia asta iti va fi destul de usor. Din pacate nu stiu exact cum se plateste. Am inteles ca e in jur de 30-50 de lei pe zi happy In vara te poti angaja si la Mc Donald's. Acolo nu conteaza inaltimea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci cel mai posibil ramane sa te angajezi la un complex comercial iar daca esti minora e posibil sa iti faca program in functie de scoala sau daca nu merge incearca la mcdonalds o sa mearga sigur