| Abis21 a întrebat:

Hei! Am un coleg de banca care nu ma lasa-n pace. I-am spus lu' Dirigu sa-l mute de langa mine, dar el nu vrea, el vrea sa stea langa mine, I-am explicat ca nu mai pot sta langa el, nu vrea sa inteleaga sad. M-am mutat eu in alta banca ce credeti ca s-a intamplat? A venit langa mine! Am facut schimb cu un alt coleg, de locuri, l-a batut pe ala, ca de ce sunt eu acolo. Saracu baiat! Tot timpul sta si vorbeste. daca vede o pasare pe geam ( mai exact o cioara ) Ooo..am vazut-o pe cutareasa uite-o cum zboara. In fiecare ora trebuie' sa-mi povesteasca despre ce a facut el,, aseara";(. Saptamana trecuta, joi...a luat ciocolata de la un corn..si a intins-o pe o bucata de hartie igenica, S-a dus. unde s-a dus. A venit in clasa, a strigat TARE :,, Am fost la baie" A vazut ca nimeni nu i-a raspuns.Ce-o fi zis ma duc la proasta asta ( adica eu ) sa vad ce face.MI-a pus aia pe fata..Nici sa nu va imaginati..Si multe altele.I-AM SPUS CA INTR-O ZI AM SA MOR! NU STIE SA RESPECTE O FATA! Voi ce spuneti, ce sa fac? sad

2 răspunsuri:
| Armenianeek a răspuns:

Copilu e un elev problemă.
Dirigul vostru chiar ar trebui să ia măsuri în legătură cu el (mustrare verbală, scrisă urmată de scăderea notei la purtare).
Tu nu te stresa, n-ai ce să ceri de unde nu-i. N-are respect pentru cei din jurul lui, păcat, el va fi neîmplinit în viață.
Discută cu ai tăi, încă o data cu dirigul și roagă-l să ia legătura cu părinții lui. Cel mai probabil e un copil scăpat din mână, dar stai tu liniștită, poate la anul nu vă mai vedeți laughing

| Abis21 explică (pentru Armenianeek):

Buna..am vorbit si cu familia si din nou cu Dirigu' si nimic, oricum.n-o sa se faca nimic, sunt sigura! Scaderea notei la purtare? Serios măii? Ce crezi ca o sa fac? O sa-i dea bani lu diirigu' o sa-i spuna sa nu-l lase repetent ( ciar daca invata destul de bine ) ...si asta-i tot! Crede-ma..mai bine mor..decat sa stau cu el in clasa..ar fi trebuit sa se fi luat masuri de mult.dar de unde? Ca nimieni nu face absolut nimic. Sa stii ca afara nu se coporta cum se comporta-n clasa...afara..este un copil foarte cuminte.dar cand intra-n clasa..numai e asa sad Inainte in generela nu era asa! Oricm MULTUMESC mult de raspunswinking.O zi faina sa ai.