| Nixyangel a întrebat:

Paii... Heii TPU! Deci... Mda... Sunt intr-o relatie si mda... Simt ca ne indepartam... Nu vreau sa renunt la relatie... Decii... Voi ce ziceti sa fac?

5 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Sa gasesti solutii pentru a aduce relatia pe un fagas normal. De exemplu, mergeti la film, practicati diverse activitati care stii ca va plac, sau incercati altele noi. Daca stai asa pur si simplu si nu incerci sa salvezi situatia, relatia, normal ca totul se duce de rapa. Trebuie sa contribui la construirea ei, trebuie sa faceti amandoi asta, iar daca dupa aceste incercari nu sunt rezultate bune, atunci inseamna ca fiecare trebuie sa-si urmeze propriul drum.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic mai simplu, incearca sa te apropii.Nu ai specificat daca ai vreun motiv sa te indepartezi?

| neutrino a răspuns:

Orice relatie are si un inceput, dar si un sfarsit. Asa cum ai acceptat inceputul, tot la fel accepta si sfarsitul, ca doar nu ai pretentia ca fata sa stea toata tineretea ei cu tine.

| T0T a răspuns:

Să renunți.

| Doub a răspuns:

Sa nu mai pui atat de multe puncte de suspensie.