| elena272 a întrebat:

Pana acum tindeam sa cred ca am anxietate sociala. Acum cred ca am depresie, insa am si putina frica de oameni, adica am avut in trecut experiente proaste si de multe ori nici n am multa incredere in mine. Cum sa imi dau seama daca am axietate sau depresie sau ele sunt conectate intre ele. Si ce sfaturi puteti avea pentru mine.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la medic pentru a afla exact.Nu afli daca citesti pe google si iti pui diagnostic singura, asa aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să mergi la un psiholog.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Este absolut normal să-ți fie frica de oamenii falși și mincinoși plini de ei într-adevăr ăștia sunt capabil de orice fără niciun regrete și nicio remușcare de ăștia să-ți fie teama și frică căci nu au limită la absolut nimic deschide ochi la astfel de "oameni" și fi foarte atentă căci nu-i de glumit cu ei îți poate da toată viața peste cap și îți poate face foarte multă rău. Probabil ai dat de niște oamenii care teau făcut săte întorci în potriva ta și teau făcut să-le crezi minciunile murdare și țiau afecta sănătatea în felul ăsta tu ai încetat sa mai ai încredre în tine și propille tale forțe căci ei sau jucata cu sănătatea ta și teau afectata grav psihic în felul ăsta ai dat și în anxientitate socială și ai început săte temi de toți oamenii și săi consideri pe toți ca au ceva cu tine.

| Lrs2015 a răspuns:

Numai un psiholog poate sa zica cu certitudine si asta abia dupa cateva sedinte bune.