| delicatesaaa a întrebat:

Parintii mei au fost de curand la mare doar ei 2. si aum au venit acasa si cei din familie ma intreaba intruna daca mai vreau o sora sau un frate si nu stiu de ce. oare e mama insarcinata? cum aflu ca imi e rusine sa o intreb. sad

Răspuns Câştigător
| emyMM a răspuns:

Pai tu oricum vei afla de curind...Cind o sa ii creasca mami tale burticahappyhappywinking

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pe semne ai 12 anibig grin deci, o sa vina barza o sa fi surioara mai mare laughing ei cand au fost la mare doar 'ei doi' au vorbit cu barzabig grin

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Părerea mea este că ar trebui să vorbeşti deschis cu mama ta. Nu are de să îţi fie ruşine.
Întreab-o de ce ţi-a adresat o astfel de întrebare.
E posibil să fie deja însărcinată sau să se gândească să mai facă un copil şi de aceea a vrut să te întrebe, să-ţi vadă reacţia.
Oricum, dacă este deja însărcinată, mai devreme sau mai târziu îţi vei da seama deoarece îi va creşte burta.

Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intreaba-i de ce iti spun o astfel de intrebare. Si spune-i mamei tale "ai de gand sa imi faci un fratior/surioara?". Asa ii vezi reactia.
E posibil sa fie insarcinata sau sa mai vrea un copil si doreste si "parerea" ta...