| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei nu sunt de acord sub nicio forma ca eu sa ma intalnesc cu colegele mele de clasa in oras, deoarece eu stau la vreo 7 km intr-o comuna. Eu vreau sa merg cu microbuzu', si ma intorc mereu la 5. Adica de la 1 asa, pan'la 5. Dar ei nu sunt de acord, si spun ca sunt prea mica pentru a iesi in oras, ca sunt tot felul de vagabonzi. Inteleg, dar merg cu fetele cele mai cuminti din clasa, si mergem in parc, si facem poze. Atat. Apoi mergem la o alta fata la ea acasa. Ce facem asa rau? E ca si cum as merge la o vecina din sat, si ma duc sa ma plimb. Off. ma enerveaza!

P. S. am 13 ani.

7 răspunsuri:
| RUMBURAK a răspuns:

Nu le e frica de ceea ce faci tu.ci de ceea ce ti s-ar putea intampla. ei nu o fac de ciuda sau din invidie ci din dragoste.vezi si tu cate se intampla.numai parinte de fata sa nu fii.

| ѕα∂ gιяℓ a răspuns:

Hei.sii eu am 13 anibig hug te intelegsad. dar spune. le sa te inteleaga, spune-le ca ar trebui sa aiba incredere in tine. spune. le ca vrei si tu putina libertate si ca prietenele tale se distreaza si vrei si tu sa mergi cu ele.Nu poate un parinte de.al unei prietene de.ale tale sa vb cu parintii tai la tel?smugsmugheiioh go on daca chiar nu vezi ca nu te lasa fate ca esti foarte suparata.nu mai vorbi cu ei. dar fara ca ei sa observe ca ai un plan.:-big grinbig grin

| PunkPrincess_7346 a răspuns:

Si eu am 13 ani. si daca mama nu ma lasa sa plec cu fetele in oras, eu tot ma duc...si ii dau pretextul cu:suntem multe fete, si ne intalnim la o fata acasa...nu stiu daca ma crede, dar stie ca intr-un sfarsit ma intorc sau imi da un telefon(de aia exista telefonul)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ca sa iti raspund la intrebare nu faceti nimic rau , dar e normal ca ai tai sa fie ingrijorati. Totusi stai la 7 km de oras.si mai esti si la o varsta frageda.Nu stiu incearca sa ii convingi ca esti destul de responsabila incat sa mergi singura cu ele.cum ? pai ai putea sa fii cuminte acasa, sa te porti matur ( dar sa nu exagerezi ) sa nu le dai motive de dubii. Trebuie sa le spui ca trebuie sa inceapa sa aibe incredere in tine. Pana la urma o sa intri si la liceu nu peste mult timp si o sa fie mai mult de mers.bine acum depinde happy Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ca sa iti raspund la intrebare nu faceti nimic rau, dar e normal ca ai tai sa fie ingrijorati. Totusi stai la 7 km de oras.si mai esti si la o varsta frageda.Nu stiu incearca sa ii convingi ca esti destul de responsabila incat sa mergi singura cu ele.cum? pai ai putea sa fii cuminte acasa, sa te porti matur ( dar sa nu exagerezi ) sa nu le dai motive de dubii. Trebuie sa le spui ca trebuie sa inceapa sa aiba incredere in tine. Pana la urma o sa intri si la liceu nu peste mult timp si o sa fie mai mult de mers.bine acum depinde happy Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, eu invat la o scoala din oras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci mi se pare stupid sa nu te lase thinking