| VanillaJaguar a întrebat:

Parintii mei sunt divortati iar mama mea nu ma lasa sa-mi vad tatal. Ea are custodie completa iar el nu prea are ce face in privinta asta.
Vreo idee? Chiar mi-e dor de elcrying((

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tatal este interesat si nu se intelege cu mama ta, poate solicita stabilirea unor vizite, printr-o actiune in judecata, depusa la judecatoria de la domiciliul mamei tale.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| paint9 a răspuns:

Te inscrii la un cerc de dans (daca esti fata) sau orice, ideea este ca pe saptamana vei avea vreo 3 repetitii,de la una poti fugi si pe ascuns sa va intilniti cu tatal,totul trebuie de planificat de dinainte pe internet,chiar nu stiu dar se spoate de fugit, de amagit mama, sau asaha idee, sub pretextul ca te duci sa citesti in sala de lectura a unei biblioteci, citesti rezumatul acasa ca sa poti raspunde mamei despre ce a fost cartea si timp de 4 ore min fa ce vrei, asta este parerea mea personala, chiar daca ar afla despre asta atita timp cit nu este prevedere legala si nimic nu paste pe tatal tau cred ca o cearta din partea mamei sau chiar si o palma nu se compara cu dorinta ta ) succes