| Tiffany_4986 a întrebat:

Pe 14 februarie am concert si trebuie sa cant, producatorul a zis sa cant din voce si acompaniament de o chitara, melodia suna f bine cu toate chitarele, si nu ma pot hotari care din ele sa o folosesc... ele sunt : clasica, acustica, bass, electro-acustica, electrica si ukulele-plsss raspuns + fundita(P. S-am toate chitarele)

4 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Clasikawinking e cea mai buna tongue si eu cant la chitara si folosesc clasika.adika depinde si ce foloesti daca melodia este mai lenta foloseste. o pe cea clasika daca e mai "vie " genul acela rock foleste una electronika tongue :X funda te rog :X tongue

| Static a răspuns:

Buna, pai daca melodia ta este rock atunci foloseste una acustica sau electro-acustica, daca e pop cam tot asa sau clasica, daca e usoara merge oricare, mai putin cea electro-acustica. Sper ca te-am ajutat. ^_^

| Tiffany_4986 explică:

Melodia pot sa o adaptez dupa orice intensitate, apare si varianta de a canta la pian

| b3atrice24 a răspuns:

nu stiu cum canti si care e melodia... dar daca e vorba de cantat live, cred ca ar merge mai bine una electrica sau ai putea opta si pentru una clasica happy

Sper ca ti-am fost de folos! happy

Keep up the good work! >big grin