| jajajaja14 a întrebat:

Pe ce materii se axează ştiinţe sociale la liceu? Adică în afară de ştiinţele sociale. laughing şi sunt materii de care scap dintr-o clasă anume? Gen cum la filo din a 11-a nu mai faci mate, fizică, chimie bio.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| Rodoet a răspuns:

Heii.
Eu unul sunt la stiinte sociale. laughing
Pai se axeaza pe : Istorie - materie la care dai bac-ul obligatoriu.
Romana- tot dai bac-ul.
Geografie, logica, phisologie.- Tot pentru bac dar la alegere.
Pe materiile astea se axeaza "Stiinte sociale "
Si o sa scapi de materi mai putin importante. Exp : Desen, muzica. [.].
P.S De matematica nu scapi.
Intra 9-A vei avea 2 ore pe saptamana, iar din a 10-a pana in a 12-a doar o ora pe saptamana. Funda big grin