| anonim_4396 a întrebat:

Pe scurt! azi o fata a fost electrocutata! la scoala cu un aparat cu electrosocuri! curiozitatea mea este ca fata a fost electrocutata de trei ori in zona abdominala si nu a lesinat, in schimb a inceput sa tremure si sa planga, nelamurirea mea este cum a putut fi electocutata la aprox: 2000000V-3000000V de trei ori fara a lesina? nu-mi pot explica!
PS:fata e micuta de statura

6 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Nu exista aparat care sa te electocuteze la 2-3milioane volti. In concluzie.pot spune ca deja minti.
Nu poti fi electrocutat si sa nu patesti nimic. Nu lesini in situatia aceasta, ci doar muschii se incordeaza brusc, ca si cum ai avea crampe si nu mai poti sa te misti, astfel vei cadea. Actioneaza asupra muschilor si nervilor, iar un electrosoc nu stiam care mai mult de 10.000 volti.dar daca ai unul de cateva milioane de volti, inseamna ca ai comprimat o centrala nucleara sau ce?

| EnglandGB a răspuns (pentru RyugaHideki):

Sincer eu m-am uitat pe net deci am zis aprox pentru ca nu stiu cat are si asa scrie pe net ca un electrosoc are 2 milioane de vloti. apai daca aia mint nu inseamna ca mint si eu! atunci reformulez si zic ca a electrocutato cu cati volti are un aparat cu electrosocuri

| RyugaHideki a răspuns (pentru EnglandGB):

Ai dreptate.imi cer scuze ca am tras concluzii pripite. Suna prea mult 2000000 volti si am crezut ca este fals. Dar nu cred ca a ramas in picioare dupa ce a fost corentata big grin

| monstrulet a răspuns:

Amperii ucid, nu voltii.

| EnglandGB a răspuns:

Sincer eu m-am uitat pe net deci am zis aprox pentru ca nu stiu cat are si asa scrie pe net ca un electrosoc are 2 milioane de vloti. apai daca aia mint nu inseamna ca mint si eu! atunci reformulez si zic ca a electrocutato cu cat volti are un aparat cu electrosocuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2000000V-3000000V? nu prea cred. la tensiunea asta prajesti un elefant in 5 secunde. intensitatea curentului poate nu a fost asa mare si imi pot explica, altfel... funda