| Choasmakerangel a întrebat:

Pentru cei care i-au prins parintii ca fumeaza, cum au reactionat?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fumat si eu 3 luni in a 9. Pai ce sa zica, a fost dezamagita de mine dar s/a bucurat dupa ce m/am lasat.

| Choasmakerangel explică (pentru anonim_4396):

Felicitari,e destul de greu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Choasmakerangel):

Nu a fost cine stie ce greu. NU prinsesem "gustul". Ma luam si eu dupa turma de oi, sa fiu la moda. Aveam doar 15 ani, de unde pretentii. M/am lasat pentru ca ma costau prea mult si nici nu ma ajuta cu calmatul cu se kk majoritatea fumatorilor ca ii ajuta.

| Choasmakerangel explică (pentru anonim_4396):

Si eu la inceput cand ma apucasem(tot in a 9-a, ca na....anturajul de la liceurolling on the floor mergeam cu tigara pe strada crezandu-ma vreun mare ''smecher'' ca m-am apucat si eu de fumat si acum nu mai pot sa ma las, am incercat de multe ori...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Choasmakerangel):

Naspa de tine. Bani aruncati degeaba si sanatate futu"a. In Italia si UK stiu ca sunt numere speciale care poti suna si te ajuta sa te lasi de fumat. Nu exista asa ceva si in RO?

| Xdreaper21 a răspuns:

Pai eu am inceput cu fumatu la 16 ani iar taicamiu a vrut sa ma bata dar eu obisnuit ca ma bateam ca sa fac scoala mai disciplinata i-am barat palmea si i-am dat un pumn in burta
Oricum aruncati tigarile dracului ca eu nu ma pot lasa adica as trezi pe toti din casa cu tusea aia
Eu la tusea aia pot rezista usor dar cei din jurul meu nu cred