| Tsukuyomi6 a întrebat:

Pepsi ingrasa mult? beau cam o sticla de 2.5l pe zi dar dulciuri sau cipsuri mananc rar si cartofi prajiti nu mananc deloc.

10 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Coca cola ori pepsi dizolva carnea umana si poti curata calcarul cu genul asta de bautura.
iti recomand sa nu bei nu merita sa iti distrugi sanatatea cu o asemenea bautura

| LaLaura a răspuns:

Nu e vorba de ingrasat, dar iti strica rau stomacul si ficatul, dar si dintii, plus ca contine o groaza de toxine care iti afecteaza totul din organism. Vezi ca pe sticla scrie cate calori are un pahar de pepsi, dar te asigur ca ingrasa cu mult mai mult decat 3 mese pe zi destul de bogate.
"Bei mult zahar" pe zi, pepsi e o bomba de zahar, mai bine manaci o prajituta decat un pahar de pepsi. Daca tot vrei sa bei ceva, incerca un ceai indulcit cu miere sau fresh-uri din fructe, sunt foarte sanatoase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca bei 2.5 l de Pepsi pe zi grasimea va fi ultima ta probleme. Stomacul, ficatul, dantura o sa aiba mai mult de suferit decat silueta

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ingrasatul apare din cauza zaharului in excess (chiar si daca este cu indulcitor este aceeasi chestie). Ideea este ca odata ce ai bagat in tine dulcele, creierul simte dulce si da comanda de insulina.

Iar insulina o sa ia toata grasimea pe care o absorbi din mancare si o sa o arunce in tesutul adipos.

Lasand la o parte faptul ca o sa scapi de calciu, o sa ai prea multa cofeina in tine, etc.

| Croampa a răspuns:

Ooohhhoo, eu beau un pahar de pepsi odata la 3 saptamani! happy
Si cam da, nu e sanatos, nu numai pentru ca ingrasa dar are si foarte multe e-uri in compozitie!

| AnnaaaMaria a răspuns:

Într-un pahar de pepsi se află 3-4 linguri de zahăr, ceea ce e enorm! dacă nu te îngrași, înseamnă că ai un metabolism rapid, însă pe viitor vei avea de suferit din cauza acestor chimicale care te vor afecta. dacă totuși nu vrei să te îngrași, fă mult sport

| farfuriaverdex a răspuns:

Da, chiar si cel fara zahar ingrasa, plus ca acidul pe care ilnu o sa te ajute sa slabesti in nici-un caz si nici sanatos nu este

| mius a răspuns:

Pepsi nu ingrasa doar dizolva stomacul

| WholeWorldHelper a răspuns:

Bună.

Îți recomand să reduci consumul de Coca Cola, deoarece din cauza cantității ridicate de cofeină, în viitor îți poți dezvolta diferite afecțiuni cardiace și nu numai.

O zi minunată și multă sănătate!

| DiaconitaBianca a răspuns:

Cam ingrasa depinde si de organismul fiecaruia (Eu am o colega care bea ff mult suc si nu se ingrasa si o vecina care nu bea deloc suc ci doar suc light si facut in casa ptc se ingrasa ff mult) insa acum nu conteaza cateva g in plus conteaza si corpul tau care nu cred ca va suporta atata pepsi.