| miasdbnqwyiudnwqiygu a întrebat:

Pisica mea a contactat de undeva o forma urata de scabie(raie). Ce tratamente (naturiste) sau nu mi-ati putea recomanda? Daca merg cu ea la vet ii va face o injectie, dar deja are prea multe facute, si degeaba straight face. Multumesc pentru fiecare raspuns.

2 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Benzina, si dai foc

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In cazul asta veterinarul ii va da o solutie sau un unguent externNimic naturist nu poate combate scabia, pentru ca tratamentul se bazeaza tocmai pe ceva chimic-toxic.Numai la veterinar, nu folosi,, dupa ureche,, produse care fie nu ar avea efect, sau care ar putea declansa alte probleme.