| cxxyy a întrebat:

Plang foarte des, de obicei inainte sa adorm sau cand sunt singura. De obicei noaptea si de fiecare data obosesc. Nu stiu ce sa fac nu am cu cine sa vorbesc cu parintii nu vreau deoarece nu vor intelege niciodata.

15 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce esti suparata?

| cxxyy explică (pentru aditimus):

Din mai multe motive

| aditimus a răspuns (pentru cxxyy):

Cum ar fi?

| cxxyy explică (pentru aditimus):

Nu am prieteni, nimeni nu ma vrea

| aditimus a răspuns (pentru cxxyy):

Nimeni nu te vrea in ce sens?
Fiecare este special in felul sau.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu vor intelege niciodata... ce? Sau care e problema? Ca nu ai specificat. Problema este ca plangi, ca obosesti, ca nu ai cu cine sa vorbesti?

Altfel, nu ma face sa cred decat ca este o problema tipica din perioada adolescentei.

Este ok sa plangi. Descarca-te. Deseori si din pacate, ne schimbam (in bine) doar cand avem probleme. Atunci ne formam cel mai bine comportamentul. Ca daca totul ar fi frumos din prima... nu am cunoaste mai nimic. Sau mai bine zis, nu am constientiza asta.

Oricum, lasand asta la o parte, trebuie sa fii mai specifica, atat cu cei din jur, cat si cu tine. Ce vrei? Ce gandesti? Ce te supara? Doar tu poti sa iti raspunzi. Cat despre persoane cu cine sa vorbesti... nu zice nimeni sa vorbesti cu ai tai. Ai pus aceasta "intrebare", care nu e chiar intrebare, aici. E bine. Te-ai descarcat ^_^. Continua sa faci ce simti pana cand o sa iti formezi mentalitatea de care ai nevoie.

O zi frumoasa iti doresc!

| Sofer a răspuns:

Încearcă sa îți faci prieteni aici în online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca frica ta e mama problemelor tale.
Frica e responsabila pentru multe sentimente nasoale de zi cu zi, inclusiv tristetea.
Există o mare varietate de frici:
frica sa nu pierzi pe cineva, frica sa nu te faci de ras, frica sa nu iei o nota proasta, frica sa nu... cred ca te-ai prins.
Toate acestea te fac trist/a, prin urmare, trebuie sa îți învingi frica.E greu dar nu imposibil.
Nu cu putin timp m-am introvertit pentru binele meu, si am încercat sa traiesc independent de oameni.Am reusit într-un final sa înfrunt aceasta frica, care avea sub sanul ei si cele mai mari probleme care veneau dupa ea:tristetea si durerea.
La fel, încearca sa vezi o perioada prietenii, familia, smd ca pe niste excursii, care vor fi spontane si care nu vor fi la nesfarsit, în felul acesta vei privi lumea cu alti ochi.
Începe cu pasi mici, dar începe azi.

| IgnatVictor a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă aș putea, ți-aș da fundă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IgnatVictor):

Daca a fost folositor cumva pentru cineva raspunsul, ce mai conteaza funda?winking

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect bravo toti alearga dupa funde un raspuns bun face cat 1milion de funde

| christall a răspuns:

Cand esti singur nu inseamna ca nimeni nu te vrea. Mai bine zis nimeni nu te cunoaste. Da posibilitate celor din jurul tau sa se apropie de tine, sa te cunoasca. Sunt convinsa ca esti o persoana minunata si sensibila. Vorbeste cu toata lumea, comunica. Si nu uita, ca de-aia ne-ai scris. Si noi, cei de pe TPU suntem prietenii tai. Asa ca lasa plansetele si capul sus!

| DuckDodgers0 a răspuns:

Cati ani ai?

| AnastasiaSt a răspuns:

Citeste o carte, joacă te un joc pe telefon inainte sa adormi. Refuză să te mai gândești la lucruri negative, asta e secretul. Vorbeste cu Dumnezeu, prin rugăciune.

| Anonim1225 a răspuns:

Daca ai nevoie să vorbesti cu cineva si nu ai cu cine, putem vorbi noi daca vrei.
Si eu sunt într-o situație similară cu a ta si chiar te înțeleg.