| AlexDrHouse a întrebat:

PLEASE TAKE A LOOK!
Buna dragii mei! SUNT DISPERATA! CITITI-MI POVESTEA SI AJUTATI-MA! VA ROG happy.Ce as putea face daca eu sunt prietena cu un baiat de un an si ceva si eu sunt a 8a si el mi-a zis ca e a 7a si abia azi, intamplator am aflat de la niste colege de ale lui ca de fapt e a6a? eram prietena cu el si aveam incredere dar m-a mintit atata timp. straight face. si asta nu e tot. el a zvonit prin toata scoala lui ca suntem impreuna doar ca sa isi faca prietena geloasa. apoi a facut cunostinta cu cele mai bune prietene ale mele chiar acum 5 zile si a zvonit ca a fost si cu ele, si cu o prietena buna de-a mea pe care o cunoaste si el...si cu mai multe fete. e asa mincinos. azi am vorbit intamplator cu iubita lui pentru ca am gasit un numar necunoscut in telefonul meu care maapelasi si nu stiam cine e. cand colo mi-a raspuns o fata si apoi mi-am adus aminnte ca de pe acel numar am fost eu sunata de el. si am vorbit cu fata aia, si mi-a spus ca ma stie, eu spunandu-mi doar numele. (ma si recunoscuse). apoi mi-a spus o gramadaaaa de lucruri despre mine..lucruri pe care i le spusese el. eu nici nu stiam cine e ea si imi spunea atatea lucruri despre mine si despre prietenele mele. straight face pe unele lucruri/fapte le uitasem si eu dar ea le stia laughing a fost ciudat. apoi mi-a spus ca el ii cerea telefonul ca sa ma sune pe mine sau pe prietenele mele cu pretextul ca o suna pe mama lui. apoi am vorbit cu mai multe fete de la el din clasa si ele stiau o gramada de lucruri despre mine..si spunea ca vorbeste de mine si de prietenele mele incontinuu. m-am simtit ciudat. acum vreau sa il fac sa "plateasca" pentru ca a mintit si ca voia sa isi faca iubita geloasa cu niste minciuni. vreau sa isi dea seama ca a gresit. ce as putea face?

*scuze pentru roman*

dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Comediantul a răspuns:

Draga..."disperato".
Solutia ta e acum aicitongueistol, cutit, sabie, pumni in gura, brigada, interlopi, traficanti tot ce vreilaughing...scz nu ma puteam abtine.
Daca cea ce cauti este intr-adevar o modalitate de razbuare pot sa iti dau cate va sugestii:
1. Vorbeste cun un prieten de-al tau..de preferat unu mai solid..care sa va lua de el, dandu-se drept iubitul tau.
2.Mai comportate frumos inca un pic, si schimbai in telefon unu din numele fetelor cu care vorbeste cu cel al lui maicasa..adica inversezi numerele.
3.Fa-l de ras cu tot ce sti despre el.
4. Mergi cu prietenele alea ale tale despre care spune prostii si luativa de el.o sa ajunga de rasul tuturor daca "il bat fetele" (si sunt sigur ca nu o sa dea in voi ca din ce spui e un mare lache)
5.Inventeaza si tu tampenii despre el facandu-l sa para penibil.
6. Bate-ti joc de el in fata prietenilor.
7. Daca te mai dai prietena lui inca putin trimite mesaje aiurea de pe telefonul lui.
8. Le spui tuturor adevarul, stricandui reputatia, mai ales atunci can o sa vrea sa se combine cu adevarat... daca o sa il placa vreuna la ce pepe-lepe este.
9.Mergi cu prietenele tale la el, facand misto de faptul ca "ati fost impreuna" si cum "v-a inselat pe toate"
10.(Si cea mai faina) Tu si prietenele tale continuativa viata fara ai mai da atentie pentru ca sa vada ca nu va afecteze o sa il deranjeze cel mai mult.(90% o sa mearga) pentru ca mno..viata-i o mare gluma.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Succes!happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si eu am citit tot poveste asta crezand ca ai o problema pe bune, cand colo tu bati campii despre copii de clasa a 6a care sunt mari gigolo. serios, esti disperata? exista foamete, razboaie si crize economice in lume asta si nu sunt omenii disperati asa cum esti tu pentru o "relatie" la 12 ani.

| Comediantul a răspuns (pentru suntserios):

Ok mai seriosule.
Gandeste-te ca este doar o fata de clasa a 8-a. La varsta aceasta ce te-ai astepta sa fie important pentru ea. Razboaiele si foametea nu o afecteza in momentu asta...dar chestia aia da..astai comedia vietii (o_0).
Toate cele bunewinking

| AlexDrHouse explică (pentru suntserios):

Draga domnule suntserios,nu inteleg ce cauti pe TPU daca vrei sa rezolvi probleme de interes mondial precum razboaie,crize economice, politice sau foamete. asta e un site facut pentru a ajuta oamenii prin intermediul altor oameni, binevoitori. daca vii si imi spui mie ca problema mea nu e vreun razboi sau ceva, nu dai dovada decat de imaturitate. nu spun ca eu sunt matura, dar tu deja ti-ai demonstrat gradul de imaturitate prin acest raspuns nefolositor. un sfat de la mine:sterge-ti contul de pe TPU pentru ca nu vei gasi in niciuna din rubricile site-ului vreo intrebare referitoare la ce te intereseaza pe tine ("foamete, razboaie si crize economice").

| suntserios a răspuns (pentru AlexDrHouse):

Daca ai fi inteles ceva din raspunsul meu nu ai mai fi comentat aiurea.

Ti am facut doar o comparatie intre ce ar trebuie sa insemne disperarea si ceea ce tu numesti disperare. Ai sa cresti si tu si ai sa vezi ce penibil e ce spui. O simpla intrebare din partea ta legata de problema era destul. Disperarea nu are ce cauta cand vorbesti de dragoste si copii de 12 ani.

| AlexDrHouse explică (pentru suntserios):

Am folosit cuvantul "Disperare" PENTRU A TRAGE ATENTIA. *se pare ca unii de aici stiu cum sa obtina ceea ce vor, dar altii doar incearca sa ma cotrazica.*. cam trist. daca nu as fi atras atentia in vreun fel as fi avut doar 2 raspunsuri la intrebare. pace.