| ByMine a întrebat:

Poate o sa vi se para ciudat,dar in ultimul timp sunt foarte trista nu ma mai inveseleste nimic,intr-o zii am avut atatea nervi ca mam taiat,ca sa spun asa, pe mana.Dar nu stiu de unde vine toata tristetea asta... Voi ce faceti cand sunteti tristi? :-s

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Stau si trec pe strada, vad copile/copii de 14 15 ani, arata super ok, niste frumuseti...au tot ce isi doresc,telefoane ultimu racnet,haine de firma.
Insa adesea uit ca sunt si ei oameni si ca... nu le au chiar pe toate,nu au o viata traita chiar in puf.
Uneori ma uit dar la coperta, alteori imi dau seama de ceea ce nu vad, ca sunt de fapt legat la ochii, sunt multumit cu ceea ce am, si. exista o vorba.happy
"Doamne fereste-ma de prieteni, ca de dumsani ma feresc eu! "
.

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Dragut,eu imi rasucesc singur cutitul in rana cand sunt suparat,ca sa pot sa rasucesc la alti cutitul in ranahappy
Dar nah,e cam dureros al dracu sa te auto mutilezi sa zica asalaughing
p.s inceteaza cu mutilatu la trup, incearcal pe cel la nivelul superior, la creierhappy
Poate iti vei intari psihicul tongue te vei forma altfel, vei suporta altfel lucrurile...
Nu zic sa faci si tu asa, eu asa fachappy

| ByMine explică (pentru Liviu):

Mndeah...acum sunt mai suparata, m-am certat cu multi! deja nu mai rezist si da stiu, nu mai imi fac rau ca nici acum nu sau dus cicatriciile :-s Ma rog, ma simt uneori ca ultimu om de pe planeta sad

| Liviu a răspuns (pentru ByMine):

Probleme sunt peste tot, daca vrei putem vorbi pe mess deschis happy

| Liviu a răspuns (pentru ByMine):

Stau si trec pe strada, vad copile/copii de 14 15 ani, arata super ok, niste frumuseti...au tot ce isi doresc,telefoane ultimu racnet,haine de firma.
Insa adesea uit ca sunt si ei oameni si ca... nu le au chiar pe toate,nu au o viata traita chiar in puf.
Uneori ma uit dar la coperta, alteori imi dau seama de ceea ce nu vad, ca sunt de fapt legat la ochii, sunt multumit cu ceea ce am, si. exista o vorba.happy
"Doamne fereste-ma de prieteni, ca de dumsani ma feresc eu! "
.

| ROB3RT89 a răspuns:

In primiu rand mediteaza in profunzime problema si vezi de ce ai starea asta, vei gasi si o rezolvare! Asta e viata, si cu suisuri si cu coborasuri, trebuie sa aceptam asta. Daca stai si te plangi fara sa faci nimic sa-ti fie bine, nu rezolvi nimic.Sti cum e, trebuie sa te lupti cu ploaia daca vrei sa vezi curcubeul...Succeshappy

| ByMine explică (pentru ROB3RT89):

Bine,ar fi o problema mica, dar nu foarte importanta eram suparata si inainte de asta, eu sunt foarte trista cand ma cert cu prietenii sad si mersi de raspuns

| ROB3RT89 a răspuns (pentru ByMine):

Nu conteza motivul, conteza modul cum privesti problema. Poate esti mai impulsiva de fel. Faza ca te-ai certat cu prietenii, mi se pare ceva irelevant, se rezolva usor!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!