| MiaRadu a întrebat:

Prietena mea s-a supărat pe mine definitiv și m-a blocat pe WhatsApp, ce să fac? Mi-a dat multe șanse pe care le-am încălcat și vreau din sufletul meu sa mă împac ea, pe prietena mea
o cheamă Daria.Ce să fac ca să mă vadă ca pe o persoană schimbata la comportament, asta cred că a enervat-o foarte tare și vreau 100% să mă ierte oare sa incerc sa ii acord timp și spațiu?

Răspuns Câştigător
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună Radu! Ar trebui să o înțelegi atât pe prietena ta Daria, cât și pe tine. Te sfătuiesc să îi dai spațiu, să îi dai timp să se gândească pentru alegerea făcută iar mai apoi când ea se decide să vorbească cu tine, să luați o decizie. Încearcă să ai răbdare și să fi înțelegător.

| MiaRadu explică (pentru vatadezahar24):

Ok mulțumesc dar sper sa mă ierte prietena mea Daria că o iubesc ca pe o sora

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Mai bine va vedeți fiecare de drumul sau, e mult mai matur așa decât să fugi in jurul degetului.
Zic asta pentru că 1.Nu te poți schimba peste noapte, ai nevoie de o oarecare înțelegere a problemelor pe care le ai și de o soluție care te poate ajuta pe termen lung.
2.Procesul de schimbare nu se face pentru că cineva te vrea schimbat,ci tu când simți că e cazul sa te schimbi, atunci te vei schimba cu adevărat.

Mai mult de atât, scuză-ma că îți stric orice speranță, dar ciorba reîncălzită nu va mai avea același gust, indiferent de ce mai pui in ea.
Așa că mai bine te maturizezi, conștientizezi și înveți lecția.
Sa te împaci cu aceeași persoană la nesfârșit, devine toxic la un moment dat.

| LisaJulie a răspuns:

Așteaptă ceva timp și apoi sunt sigura ca ii va trece supărarea și te va debloca