| Ramonaaaa a întrebat:

Prietenul meu are o gasca de prieteni formata mai mult din baieti dar si din fete.Baietii fumeaza, s-au drogat, etc.La fel a facut si el.Inca fumeaza. Fetele sunt de treaba...sa zic asa dar nu am deloc subiecte de vorbit ca ele. Vorbesc despre ce s-a mai intamplat in bloc, etc.
Cand sunt cu priet meu langa ei se simte prost pentru ca ar vrea sa stea si cu mine ca sa nu ma supar dar nu vrea nici sa-i lase pe ei balta.Pe mine nu ma poate integra in grupul lui.
Intrebarea mea este:Cum sa fac sa ma integrez in grupul lui astfel incat sa nu se mai simta asa naspa? Cum sa vorbesc? Ce sa zic?
Dati-mi niste trucuri, niste replici ceva.Va rog extrem de mult:*straight face

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să te integrezi? Unde? Cu cine?
Nu realizezi ce anturaj de cea mai joasă speţă are prietenul tău: consum de droguri, tutun poate şi alcool şi mai urmează sex în grup!
Ori îl aduci pe linia de plutire şi vă vedeţi de viaţa voastră ori îl laşi sau te distrugi şi tu pe lângă ei!
Deci ce alegi?
Pa, pa.

| Miha a răspuns:

Aiurea dupa parerea meastraight faceAr trebui sa te bagi si tu in vb cu ei sa nu stai doar cu prietenul tau.Sa aveti acelasi subiect.In plus cu replicile nu faci absolut nimic ca doar nu esti johnny bravolaughingsi nu esti nici magicean ca sa faci trucuriwinkingAr trebui sa le-o iei tu inaintea lor cu subiectul respectiv sa fi mai indrazneatabig grincv genbig grinSper sa-ti fie de ajutortongue

| perla a răspuns:

PAREREA mea :proverb romanesc,, spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti,, ca sa nu-l superi ai sa faci ca el in final.trebuie sa-l tragi din gasca ca nu e bine.curaj daca te iubeste isi va da seama ca nu e bine ce face, tu trebuie sa-l ajuti.va pup PASTE FERICIT!

| fleser a răspuns:

Mai zi de 2 3 ori pe net ca prietenu tau ii pe vise! odata la tel! si ti-l vezi mai vezi la vizite numa...ai grija ce vorbesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anturajul nu mi se pare unul in care te poti integra normal. Mai degraba, ar trebui sa fii de-a lor. Chiar asta vrei? Sa distrugi o perioada minunata din viata pentru a-i fi pe plac cuiva?