| ElenaGhilbert a întrebat:

Prietenul meu la fiecare mica neintelegere sau adiere ca ma supar eu, sau ca m-a suparat el, imi spune „te iubesc„ dar asa intr-un mod de genu „taci odata„ (asa mi se pare mie)
Si inca ceva eu nu prea am sentimente fata de el, adica nu il iubesc, in timp ce el ma iubeste(cred). Cum pot sa solutionez aceasta problema, adica cumva sa fac sa nu il ranesc?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic mai simplu, ii arati aceasta intrebare si eventualele raspunsuri primite.Va intelege sentimentele nutrite de tine fata de el.

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu mai prea ai sentimente pentru el, ai trebui sa ii spui acest lucru cu sinceritate. Va fi mult mai rau sa simta acea indiferenta in relatia voastra si sa nu si-o poata explica. Este mai bine pentru voi amandoi sa pui capat relatiei.
Nici nu mai are rost sa iti raspund la prima intrebare, rezolva partea a doua!

| drogh a răspuns:

De ce să stai cu cineva pe care nu îl iubeşti? Asta răneşte mai mult decât orice. Să îţi bati joc de sentimentele cuiva dându-i speranţe deşarte. Poate că indiferenţa ta produce micile conflicte iar tu nu ai realizat asta. De ce nu îi dai libertate dacă tu ştii deja că nu eşti capabilă de a menţine relaţia şi sunteţi împreună doar pentru că îţi este milă şi ai sufletul bun, dorind să fie totul în regulă?

| Pinocchio a răspuns:

Se pare ca pana acum l-ai dus de nas, daca zici ca iti este prieten dar tu nu il iubesti, si el habar nu are de asta.
Ar trebui sa fii sincera cu el si sa-i spui, macar acum.