| CreepyCrow a întrebat:

Cand eram mai mica era in clasa cu mine un baiat caruia cred ca ii placea de mine pentru ca:
-se cam uita la mine in unele ore(mai ales daca statea in bancile din spatele meu)
-cand citeam o compunere pe care ne-o da-se profa, cand sa termin parca ar fi aplaudat sau un gest de genu
-avea un prieten foarte bun si intr-o zi a venit la mine si mi-a zis:
,, X te iubeste,, apoi a venit el si la tras de acolo inrosindu-se si zicand:
,, Taci mah,,
-l-a trimis pe un coleg la mine si mi-a zis :
,, De la cineva secret...,,(da, da stiam eu cine) si pe bilet scria:
,, Te iubesc, un admirator,,
eu stiind ca e o gluma i-am scris inapoi:
,, Du-te la naiba!,, la citit colegu si a ras dar apoi l-a citit X si parea suparat, da tot a ras un pic
voi ce spuneti?
imi place de el cam 40%
anul asta mergem la scoli diferite, dar el se duce cu verisoara lui(tot de la mine din clasa) si cu prietenul lui de mai sus
cu verisoara lui ma inteleg foooooooooarte biiiiiiiiiiiiiiine
voi ce spuneti?
cum sa-i zic?
worried
eu nu stiu daca ma place, dar dupa gesturile de mai sus cred ca da...

Răspuns Câştigător
| deiutzza_8982 a răspuns:

Pai ai fost un pic cam rautaciosa cu el cat i-ai zis"du-te la naiba"nu trebuia sa fi asa dura cu el! dar incearca sa te bagi mereu in seama cu el si ai sa vezi ca restul vine de la sinebig grin.

5 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Da te place şi i-ai rănit sentimentele când i-ai zis „du-te la naiba!" eu zic să te bagi mai mereu în vorbă cu el şi să-i răspunzi la semnele lui.

FantaSZy.

| vaa a răspuns:

Te place sigur.
Fa pasul asta. Vorbeste cu el.
Ce ai de pierdut?
Mergeti la scoli diferite, si in cazul unui refuz(desi nu cred ca e cazul aici!) nu ai de ce sa ti fie jena.

Incearca. Vorbeste cu el.
Asta doar daca si tu il placi cu adevrat.

| Anonim_6126 a răspuns:

La durut cand iai raaspuns cu "Du-te la naiba" straight face.
Si da. Te place.
Incearca sai raspunzi inapoi cu gesturile lui smug
Si daca nu iasa nimic.
Vb cu verisoara lui smug
Poate asa iasa ceva intre voi smug.
Succes :*!

| bibi58pan a răspuns:

Vai ce i-ai facut saracului baiat! esti cam dura... evident ca te placea, dar acum nu stiu...

| Asfalt a răspuns:

Vad ca gandirea ta e foarte matematica, structurata cu liniute, variabile, procente.

Eu zic ca te place in proportie de 99%

Daca tot te intelegi cu verisoara lui asa de bine, ai putea sa o intrebi pe ea.