| ily_8577 a întrebat:

Prietenul mi-a zis sa luam o pauza, ce trebuie sa fac in aceasta pauza ca sa-l atrag inapoi?crying(

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Uneori, deşi e dureros, trebuie să învăţăm să respectăm decizia celorlalţi, oricare ar fi ea. Dacă prietenul tău doreşte să fie singur pentru o vreme, ar trebui să-l înţelegi şi să îi acorzi timpul necesar. Poate va reveni la tine, poate nu.vei vedea. Posesivitatea, însă, nu este o soluţie.
Mult succes!

| Maryanoo a răspuns:

Lasa-mi un mesaj privat daca vrei sa vbim!

Răspuns utilizator avertizat
| UndiscoveredSoul a răspuns:

Nu trebuie sa-l atragi inapoi. Daca va vrea se va intoarce inapoi la tine. Daca nu, e decizia lui si tu nu prea ai ce sa faci. Momentan lasa-i spatiu pentru un timp.

| NeverSayNever a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa te comporti cu indiferenta, adica sa fi mai rece putin cu el, dar depinde si de ce a vrut pauza de fapt?

| mihaitaboss a răspuns:

Sa-ti pui silicoane.

| Daniella a răspuns:

Imi pare rau pentru tine.Dar poate a vrut aceasta pauza ca sa isi faca "ordine" intre ganduri, daca mai vrea sa mai continuie relatia cu tine sau nu.De multe ori apare alta fata, care spun ei ca este mai buna decat actuala[probabil sentimentul acela de a vrea ce nu poti avea]oricum, lasa-i putin timp de gandit si vorbeste cu el si intreaba-l ce a hotarat.Nu faci rau nimanui daca intrebi, si asa vei sta si tu mai linistita, stiind raspunsul lui.Succes!