| anonim_4396 a întrebat:

Printii mei se cearta si eu nu stiu ce sa fac. DE 1 iunie sora mea a avut concurs cu bicicleta si ea era singura fara bicicleta iar toata lumea radea de ea.De acolo a inceput cearta si nu stiu cum sa fac ca sa nu se mai certe nici ei sa u mai plang nici eu

6 răspunsuri:
| Zâmbărici a răspuns:

Incearca sa le spui parintilor ca nu mai suporti vazandu-i toata ziua ca se cearta...vei trece si peste asta

papa...

| dulshe a răspuns:

Uff grea intrebare, cred ei ar trebui sa-si dea seama ca gresesc, incearca tu sa le explici ca nu mai suporti sa se certe, ca te-ai saturat. Poate se mai linistesc putin.

| Brotacelu a răspuns:

Poi mai intai accepta realitatea, poate nu au resursele(bugetare) necesare sa cumpere o bicicleta sorei tale,

si intrebarea care ti-o adresez: de ce s-a inscris sora ta la concurs, era obligatoriu cumva?

sincer imi pare rau de situatia prin care treci acum

| ghem a răspuns:

Uneori o relatie nu merge pur si simplu, cjiar daca sunt copii la mijloc. Poate parintii tai trec printr o perioada mai dificila, ca in orice mariaj, si probabil si lipsurile financiare( in caz ca exista asta in familia voastra) sunt si ele o cauza. iNcearca sa stai d evorba cu fiecare din parintii tai si cu sora ta cea mica. Ca sa depasiti momentele mai proaste ale familiei trebuie

Răspuns utilizator avertizat
| Raluca_7548 a răspuns:

Vorbeste cu ei. explica-le cat de prost iti cade cand ii auzi ca se cearta. Spune-le ca nu se merita sa faca atata tam tam din cauza unui concurs stupid. iar tu incearca sa nu mai plangi.chiar daca ti-e ff greu.incearca sa ii eviti cand se cearta.sad